3000TL Photoshop ve Premier Pro için sistem tavsiyesi

Psyche

Hectopat
Daha fazla  
Sadece Adobe Photoshop ve Adobe Premier Pro kullanılacak bir bilgisayara ihtiyacımız var. Sadece iş için kullanılacak ve oyun oynanmayacak.

3000TL Bütçe ile en uygun bileşenleri yazarsanız sevinirim.
Mesaj otomatik birleştirildi:

yok mu tavsiyesi olan?
ayrıca photoshop işlemci mi yoksa ekran kartı mı kullanır?

edit: Şöyle bir sistem topladım, bu uygun gibi ileride bir adet daha 8GB ram eklerim
bu sistemde darboğaz yapmayacak bir ekran kartı önerisi verirseniz sevinirim.
SSD ve HDD bende var o yüzden listeye eklemedim.

Untitled-1.jpg

Son düzenleme:
Photoshop için herhangi bir ekran kartınız olması yeterli diye biliyorum. SSD bellek kullanmanız gerekli photoshop dosyalarının hızlı açılması için. Abode Premier Pro da işlemci gücüne yükleniyor. Photoshop ta dosya boyutlarınızın büyüklüğü 1 GB ve üzerine çıkıyor mu?

Photoshop için herhangi bir ekran kartınız olması yeterli diye biliyorum. SSD bellek kullanmanız gerekli photoshop dosyalarının hızlı açılması için. Abode Premier Pro da işlemci gücüne yükleniyor. Photoshop ta dosya boyutlarınızın büyüklüğü 1 GB ve üzerine çıkıyor mu?
evet bazı çalışmalarda 1GB üzeri dosyalar oluyor.
Photoshop ekran kartlarının open GL desteğini kullanıyor yani open gl her ekran kartında var mı?

Teknobiyotikten bu şekilde topladım 8GB bellek ekledim ancak 1 adet daha 8 GB bellek modülü eklenmeli o şekilde 4000TL civarında olur.
Ryzen 1600.JPG

open gl her ekran kartında var mı?
Open GL, Direct X gibi bir arayüz sadece her ekran kartı Open GL desteği sunar.

Eklediğim HDD 5400 RPM imiş farketmemiştim, onun yerine;
WD Blue 1TB 7200RPM Sata 3.0 64Mb 3,5" Sabit Disk (WD10EZEX) Fiyatı 198TL

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı