3000TL sistem tavsiyesi

qweqweee

Kilopat
Makaleler
4
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, laptopumu satıyorum. 3000 bin TL değerinde üstüne biraz ekleme yapabilirim. Sadece kasa zaten bu paraya kasa bile zor da. Oyun oynanmayacak, web yazılım ve ileriye dönük bir sistem olmasını istiyorum. Elimde 240GB HDD mevcut SSD yüzünden parçadan kısmayalım. Sonrasında M.2 alıp takarım. Aklımda i5 10400 var. İçinde ki GPU bana yeterli. Monitörüm LG 29” ultrawide 2560x1080 çözünürlüğüne sahip. Dış kasa da pek önemli değil.

Güç kaynağı da zamanında FSP 500W kullanmıştım. Aşırı sessiz ve kaliteliydi ama kasa fiyatları uçmuş onun için beraber uyguna bir model varsa onu tercih edebilirim. Gönlüm mini ITX ama nedense diğer kasalardan daha pahalı. RAM olarak şu anlık 8 GB bana yeterli diğer ay SSD ile onu yükseltirim. Ryzen 3 2200G'de düşündüm ama işlemci konusunda arasında büyük fark var. İleride GTX1650 takarım fiyatlar düşerse 😂 dediğim gibi oyun önemli değil ama oyun yazmaya başlarsam lazım olacak.

i3 10100 ile i5 10400 arasında bir kaldım ama çekirdek olarak da fark var. Sahibinden i3 10100 + H410M Pro MSI anakart + 8 GB RAM 1500 TL buldum. Onuda değerlendirebilirim.

Hocam APU sistem kurmanızı öneririm 3000 TL ye APU sistem iyi olur Yazılım konusunda 3000 TL PC ile olmaz bence.
"Sahibinden i3 10100 + H410M Pro MSI anakart + 8 GB RAM 1500 TL buldum. Onuda değerlendirebilirim." hocam bence kesin değerlendirin üzerine GT 1030 iyi olacaktır. PSU 400W yetecektir. İdarelik kasada bulursanız işlem tamamdır

Oyun oynamayacağım için ekran kartını pek umursamıyorum. İşlemci ve RAM ağırlıklı bir sistem kurmak istedim. Yoksa bende APU düşünüyordum.
Başka fikri olan yok mu?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı