3000TL telefon tavsiyesi

thErenSK0

Hectopat
Makaleler
2
Yer
Kayseri
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar hazır indirim varken telefon arayışındayım daha önce de konu açmıştım ancak almak nasip olmadı maalesef.
3000 civarı telefon arıyorum arasında kaldığım telefonlar Oppo A74, Samsung M31S, Samsung A32 bu 3 model arasında hangisini önerirsiniz?
Oyun için bilgisayarım yetiyor, pek oyun oynamam belki çerezlik basit oyunlar oynayabilirim. Genel olarak sosyal medya kullanacağım. Benim için arayüzü akıcı olsun, ısınmasın (Exynos'tan çekindiğim kısım), kamerası iyi olsun, şarjı 1 günü rahat rahat çıkarsın ve en önemlisi uzun yıllar beni idare etsin (bir kere Vestel ile pek olumlu olmayan bir tecrübem oldu o yüzden ömür cidden önemli benim için, 1 yıl sonra saçma sapan arızalar çıkmasın)
Bu dediğim kriterleri karşılayan en iyi telefon hangisidir?
Sizlerin ekstra önerebileceği bir model var mıdır?

Son düzenleme:
Exynos 9611 sorunlu bir işlemci değil. Bu yonga diğer iki yongaya göre daha önce çıkmış bir model olmasına rağmen SD 665 ve G80 ile benzer performansa sahip. Hatta G80 modelinden daha verimli. İlla Snapdragon işlemci olsun diyorsan A74 alabilirsin.

Exynos 9611 sorunlu bir işlemci değil. Bu yonga diğer iki yongaya göre daha önce çıkmış bir model olmasına rağmen SD 665 ve G80 ile benzer performansa sahip. Hatta G80 modelinden daha verimli. İlla Snapdragon işlemci olsun diyorsan A74 alabilirsin.

@Elan Morin Tedronai hocam siz ne önerirsiniz şu an? En son yine siz önermiştiniz A74'ü ancak piyasa o zamana göre çok değişti.

@BERWAR şimdi düşündüm de M31S'e biraz daha ısındım gibi.
Siz neden önerdiniz peki? Diğer telefonlardan üstün olan yönü nedir?

Son düzenleme:
@Elan Morin Tedronai hocam siz ne önerirsiniz şu an? En son yine siz önermiştiniz A74'ü ancak piyasa o zamana göre çok değişti.

@BERWAR şimdi düşündüm de M31S'e biraz daha ısındım gibi.

Ben berwar hocam gibi M31s öneririm.
Ekran, yazılım ve kamera olarak Oppo A74 modelinden daha iyi bildiğime göre.

Ek olarak ömür konusu aşırı aşırı önemliyse Note 10s önerebilirim alternatif olarak.
Ekran, kamera ve yazılım olarak M31s modelinin gerisinde, ama GPU olarak çok daha güçlü.

İthalatçı garantili 3150 TL, normal garantili ~3300 TL.

Ben berwar hocam gibi M31s öneririm.
Ekran, yazılım ve kamera olarak Oppo A74 modelinden daha iyi bildiğime göre.

Ek olarak ömür konusu aşırı aşırı önemliyse Note 10s önerebilirim alternatif olarak.
Ekran, kamera ve yazılım olarak M31s modelinin gerisinde, ama GPU olarak çok daha güçlü.

İthalatçı garantili 3150 TL, normal garantili ~3300 TL.

Ömürden kastım güç anlamında değildi. Stabil, güncel ve malzeme kalitesinden bahsetmiştim, tabii ki güçte önemli ancak oyun nadiren oynayacağım, arayüz ve sosyal medyada akıcı olsa yeterli.

Kamera ve yazılım nedeniyle ben M31s önerdim.
Arayüz olarak Samsung, Oppo'dan daha iyi.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı