300TL İle Evde Drone Yapmak

technopatit

Hectopat
Daha fazla  
Bütçem 300TL. Bugün Drone yapma kararına vardım, yalnız parçaları kendim birleştireceğim. Amazon vb. sitelerden almam gereken parçaları önerir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle en az bir kaç yüz metre den çekim gücü olan bir uzaktan kontrol devresi (rf unite) + kumandası. Küçük ve hafif ve devir sayısı yüksek olmak şartıyla istenen miktarda motor, ve eşit sayıda pervane, küçük ve hafif ama Amper değeri yüksek bir pil (pil dedğime bakma küçük bir akü olur bu, telefon bataryası gibi bişey olur ...) Birde Dron iskelet lazım. Ana malzemeler bunlar, zaten dron için bu saydığım malzemeleri satan siteler var, dron yedek malzeme adı altında satılan ürünlerini incelemeni öneririm:

MaxiTekno Bilişim
Eachine H8 Mini Quadcopter Drone Yedek Motor

https://www.roboshop.com.tr
A 2212 1000KV Quadcopter - Drone Fırçasız Motor

F450 Reptile İskelet - Drone Gövdesi

Arkadaşın dediği gibi set almak daha uygun, eğer elektromekanik bilginiz yeterli değilse. Zira motorlar, pervaneler ve genel kütle arasında ince bir hesap olmalı ki istenilen ivme sağlanıp cihaz dengede dursun. Ha ben deneme yanılmayla dengelerim dersin, dengelersin, ama 300 ü geçebilirsin.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı