300W PSU değiştirilmeli mi?

yakishcan

Decapat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
seyyar, olağanüstü gürültülü dell vostro 1515 kullanmakta güçlük çekiyorum fakat laptop almaya karar vermek bile birkaç saati hayatımdan çalacağı için; devamkee
Meslek
Öğrenci
RAM
6
İşlemci
AMD A6 6400K 3.9GHz
Merhaba. Herkese iyi akşamlar. Benim güç kaynağım 300W ve çok uzun yıllardır kullanıyorum. Fakat son 2 yıldır tuhaf bir ses çıkarmaya başlamıştı geçen yıl açıp temizledikten sonra kaybolmuştu. Geçen aydan beridir tekrar yapmaya başladı. Tekrar temizledim fakat olmadı. Kasa düğmesine bastığımda PSU pervanesinden ekte bıraktığım ses çıkıyor. Bunu her açtığımda yapıyor fakat 1 dakika kadar sürüp kesiyor. Güç kaynağının bundan başka bir sorunu yok demek isterdim fakat nadiren de olsa bazen güç kesip bilgisayarı kapatıyor. Sorun ne olabilir?

Not: Bunlarla uğraşmak yerine hemen değiştirmek isterdim fakat şimdilik para yok lütfen aklınıza çözüm önerisi gelirse yazın :)

Son düzenleyen: Moderatör:
İmkan varsa değiştirmeye çalışın bilinen bir markanın 80+ sertifikalı bir ürününü almaya çalışın.
Bu işin ehli herkes söyler güç kaynaığı bilgisayarın en önemli parçasıdır die ve çok doğru bir sözdür.
Her an patlamasıda söz konusu olabilir!

Fan bir yere mi sürtüyor yoksa takırdıyor mu? Fan yağlamak veya fanı değiştirmek eğer sorun fan kaynaklıysa bir çözüm olabilir.

Fanın etiketinin altındaki lastik tapayı bir sivri şeyle çıkar sonra bir damla çöp ucuyla makine yağı bir ufacık damla yağı damlad yemek yağı olmaz kesilir ses.

Fanın etiketinin altındaki lastik tapayı bir sivri şeyle çıkar sonra bir damla çöp ucuyla makine yağı bir ufacık damla yağı damlad yemek yağı olmaz kesilir ses.
Bugün fanın her tarafına yağ döktüm bakalım ne olacak? Şu sıkışık dönemde umarım gümlemez :)
İmkan varsa değiştirmeye çalışın bilinen bir markanın 80+ sertifikalı bir ürününü almaya çalışın.
Bu işin ehli herkes söyler güç kaynaığı bilgisayarın en önemli parçasıdır die ve çok doğru bir sözdür.
Her an patlamasıda söz konusu olabilir!
Evet buna dikkat edeceğim. Ama şimdilik bir sorun yok gibi. Yarın deneyeceğim. Teşekkürler...

Yeni konular

Geri
Yukarı