300W PSU GTX 960 Çalıştırır mı?

TUNAY OFLAZ

Hectopat
Selamlar, çok çok merak ettiğim bir konu var.
Bir GTX 960 sipariş ettim fakat 400 Watt'lık bir güç kaynağı öneriyor bir GTX 960 için 300 Watt'lık bir güç kaynağının yeterli olup olmadığını merak ediyorum.
Şimdiden cevap veren arkadaşlara çok teşekkür ediyorum Bu konu benim için çok önemli;
Eğerki gereken PSU 400W İse, ben 300W PSU kullanırsam ekran kartının verimliliğini yani tam gücünü alamaz mıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
300W yeterli olmayacaktır, 960 eski mimarili bir kart, şimdiki kartlara göre daha fazla güç harcıyor. 500W sertifikalı bir güç kaynağı almanızı öneririm, hem şimdi hem de ilerisi için ideal.

Evet, O.C yapılmasa bile 300W yetmeyecektir. Zaten büyük ihtimalle arkadaşın güç kaynağı 300W'ın tamamını vermiyordur. 220-230 civarı veriyordur diye düşünüyorum.

Selamlar, çok çok merak ettiğim bir konu var.
Bir GTX 960 sipariş ettim fakat 400 Watt'lık bir güç kaynağı öneriyor bir GTX 960 için 300 Watt'lık bir güç kaynağının yeterli olup olmadığını merak ediyorum.
Şimdiden cevap veren arkadaşlara çok teşekkür ediyorum Bu konu benim için çok önemli;
Eğerki gereken PSU 400W İse, ben 300W PSU kullanırsam ekran kartının verimliliğini yani tam gücünü alamaz mıyım?

Nvidia en az 400Watt önermiş. 300Watt'ta çalışır mı bilemem ve ayrıca güç kaynağında 6 pin güç girişi olmalı yoksa çalışmaz.

1.jpg

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı