Çözüldü 3050 Ti Laptopu TV'ye bağlayınca oyunlar kasıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

MARTCHEBA

Centipat
Daha fazla  
RTX 3050 Ti laptopum var ve TV'den oyun oynamak istiyorum ama aşırı derecede kasıyor. Kuzniminkini denedik onda da 1650 var onda hiç kasmıyor. Giriş kısmına baktık ama ekran kartının girişleriyle mi alakalı acaba?

RTX 3050 Ti laptopum var ve TV'den oyun oynamak istiyorum ama aşırı derecede kasıyor. Kuzniminkini denedik onda da 1650 var onda hiç kasmıyor. Giriş kısmına baktık ama ekran kartının girişleriyle mi alakalı acaba?

HDMI ile bağlıyoruz.

Bağladığımda UHD işlemci tarafında gözüküyor o yüzden işlemciyi kullanıyor galiba.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2023-07-28 033416.png
    Ekran görüntüsü 2023-07-28 033416.png
    10,7 KB · Görüntüleme: 25
Çözüm
NVIDIA Denetim Masası'ndan bağladığınız ekranın FPS kısıtlaması var mı? GeForce Experience pil optimizasyonu açıyor olabilir oralara da bakmakta fayda var.

Tamam çözdüm oyun FPS'i 30'a çekmiş ondanmış şimdi Max 60'a çekiliyor.

O kısmı kontrol etmeyi unutmuşum.
Televizyon özellikleri ile de alakalı olabilir bende RTX4060 laptop var ben bağladığımda God of War oynuyorum ama televizyonda bariz şekilde drop ve takılmalar yaşıyorum televizyonum 4K çözünürlükte çalışıyor ama 60Hz olmasından takılmalı olarak çalışabiliyor V-Sync açarak sorunu çözebilir veya aza indirebilirsin bazı daha yüksek Hertz'li TV'lerde bir sıkıntı yaşamadım ama sen şunu da kontrol et istersen görüntü ayarlarından bağladığın TV monitörünün kaç çözünürlükte çalışıyor belki ekran kartının kaldıramayacağı çözünürlükleri seçiyordur (yüksek ayarlarda 1080p 60 70 FPS alıyorsan 2K 4K'da FPS düşer) TV en boy oranının korumak için.

Ayrıca otomatik seçten alarak ekran kartını seçip de deneyebilirsin

1690525647335.png

Televizyon özellikleri ile de alakalı olabilir bende RTX4060 laptop var ben bağladığımda God of War oynuyorum ama televizyonda bariz şekilde drop ve takılmalar yaşıyorum televizyonum 4K çözünürlükte çalışıyor ama 60Hz olmasından takılmalı olarak çalışabiliyor V-Sync açarak sorunu çözebilir veya aza indirebilirsin bazı daha yüksek Hertz'li TV'lerde bir sıkıntı yaşamadım ama sen şunu da kontrol et istersen görüntü ayarlarından bağladığın TV monitörünün kaç çözünürlükte çalışıyor belki ekran kartının kaldıramayacağı çözünürlükleri seçiyordur (yüksek ayarlarda 1080p 60 70 FPS alıyorsan 2K 4K'da FPS düşer) TV en boy oranının korumak için.

Ayrıca otomatik seçten alarak ekran kartını seçip de deneyebilirsin

Eki Görüntüle 1879580
Denedimde öyle de kasıyor Max 30'u görebiliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı