Çözüldü Laptopu HDMI ile TV'ye bağlayınca TV'deki internet aktarılır mı?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Kerwm41

Centipat
Daha fazla  
Merhaba. Eski laptopumda Windows 8.1 var ancak driver uyumsuzluğu sebebiyle hiçbir şekilde Wi-Fi bağlanmıyor. Ethernet'ten başka internete bağlanma yolu yok. Ben de laptopu TV'ye bağlayıp Brawlhalla, Asphalt 8, Bloons TD 6 gibi oyunları gamepad aracılığıyla oyun konsoluymuşçasına kullanmak istiyorum. Tabii bunun için internet lazım. HDMI kablosu ile televizyondandaki kablosuz interneti laptopa bağlayabilir miyim?

Çözüm
Hocam Wi-Fi kart, Ethernet veya uyumlu sürücüyü bulabilirsiniz. Eğer televizyonunuz USB internet paylaşımı destekliyorsa USB-a kablo ile işinizi görebilirsiniz.
Sanırım televizyon USB internet paylaşımı desteklemiyor. USB to Ethernet kablosu alacağım. Peki laptopu oyun konsolu gibi kullanabilmem adına hangi işletim sistemini önerirsiniz?

Hocam yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim. Çözüm olarak işaretleyeceğim.

Hocam daha cozulmemis sorun isaretlemeyin. Oyun konsolu olarak telefonu kullanmaniz daha mantikli olabilir.

Geri
Yukarı