3060 için Mining anakart önerisi

Ben kasada kullandigim icin kasaya 5 tane ekstra fan taktim. Siz sadece mining icin kullanacaksaniz, x16 to x16 riserlar var onlara bakin. 300-400tl civarlarindalar. Ayrica Gen 3.0 destekledigine dikkat edin bu riserin
yanlış bilgi vermeyelim 3060'lar riser ile bağlandığında tam verim alınamıyor 25 mhs de kalıyor.
Makara yapıyorsunuz sanırım?

Sorun eski lolminer kullanıyordum oymuş yenisini indirdim düzeldi.
Dummy plug kullanıyorum.
Yalnız kartlarin biri 50 biri 70 derecede çalışıyor sebebi nedir ?
Birbirlerine çok yakın oldukları için biri ısınıyor. Riser ile çözebilirsiniz ya da fan alıp iki kartın arasına üfleterek.

61 derece fazla sanki. Kartların modeli ne ve kaç W kaç mh alıyorsun? Fan devrini de paylaşırsan öneride bulunabilirim.
5 tane 3060 ve 4 tane 3080’li rig kurdum arkadaşlar. 3 anakart kullandım. Anakart modeli X470 GAMING Plus Max. 3060 kartlardan en fazla 2 tane takabilirsiniz bu anakarta bilginiz olsun.3. Slot PCI-e 2.0 X4 olduğu için hash sınırlı çalışıyor 3.kart.

Bu arada birisi 3060 takılan sistemde X1 slotlara riser kullanıp ek olarak başka kartlar ekleyince hashrate sınırı oluyor demişti o bilgi tamamen boş ve asılsız çıktı haberiniz olsun.

Dummy kullanmayı ihmal etmeyin bu arada.
hocam merhabalar x470 gaming plus max için hangi işlemciyi tercih ettiniz? Bir de kartları direkt olarak ana karta mı otutturdunuz yoksa başka bir aparatla mı bağladınız? Başka aparatla bağladıysanız hangi aparat kullanmam gerek x16 için? teşekkürler

hocam merhabalar x470 gaming plus max için hangi işlemciyi tercih ettiniz? Bir de kartları direkt olarak ana karta mı otutturdunuz yoksa başka bir aparatla mı bağladınız? Başka aparatla bağladıysanız hangi aparat kullanmam gerek x16 için? teşekkürler
Ryzen 3 1200 işlemci ile kullandım.Anakartın ilk iki slotuna riser kullanmadan taktım.Çin’den pcie 3.0 x16 Riser sipariş ettim onlar gelince rig e taşıyacağım.

Bende 3060'lı rig sistem kullanıyorum PCI-e 3.0 X16 riseri anakartın neresine takmamız gerek bir de ASRock X470 taichi anakart buldum o 2 tane destekler mi riser takmadan direk slotlara takınca malum sitede bu anakartın notunda Matisse, Summit Ridge and Pinnacle Ridge bu yazmakta bu ne demek oluyor Ryzen 5 3600 işlemci kullanacağım tavsiyelerinizi bekliyorum en az 2 adet 3060 takabileceğim anakartta önerebilirsiniz teşekkürler

Yeni konular

Geri
Yukarı