3060 laptop Dying Light kullanım değerleri iyi mi?

Daha fazla  
Sistem Özellikleri
RTX 3060 Laptop GPU, GDDR6, 6GB, 105W | i7 12650H, 2,3GHz, 10 Cores, 16 Threads, 24MB Cache | 1x16GB RAM, DDR5, 4800MHz | 512GB NVMe PCIe G3 M.2 SSD | MUX Switch | 144Hz | Win11 Home
[ASUS TUF Dash F15 FX517ZM (2022)]
Meslek
Bilgisayar Mühendisliği Öğrencisi
Dying Light oyunundaki sıcaklık ve sistem kullanım değerleri bu şekilde. CPU sıcaklığı 95, GPU sıcaklığı 85 derecede sabit kalıyor. Oyunda bazen lag oluyor, bunun sebebini anlayamadım. Bilgisayarın önerdiği en yüksek ayarlarda oynuyorum ve FPS değerim de gayet iyi (100 ve üzeri.) Fakat lag giriyor. Yardımcı olursanız sevinirim, şimdiden teşekkür ederim.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2023-07-11 163431.png
    Ekran görüntüsü 2023-07-11 163431.png
    1,1 MB · Görüntüleme: 50
Son düzenleyen: Moderatör:
GPU sıcaklığı normal de CPU sıcaklığı pek normal gelmedi. 90 derece ve sonrası sorun oluşturuyor.
95'den aşağıya düşmüyor oyun oynarken, fan Turbo da olmasına rağmen. 😕

Yine bir aşırı ısınan TUF vakası.
Malzeme kalitesi, yazılımsal modernlik olsun gayet kaliteli bir bilgisayar olduğunu düşünüyorum, zaten o yüzden bu bilgisayarı seçtim ve aldık ama ısınma sorununu bilmiyordum.

Victus, Nitro, TUF gibi modeller rahatlıkla 90 üstü görür. 20-40 bütçelerde bu sıcaklıklar gayet normal.
Bence aldığım bilgisayar fiyat-performans olarak çok iyi. Sistemin özellikleri iyi olduğu için de ısınıyor olabilir diye düşünüyorum. İlk defa böyle bir pc kullandığım için tam olarak bir şey diyemiyorum. Teknik bilgim yeterli seviyede var ama pratik bilgim yok.

Son düzenleme:
95'den aşağıya düşmüyor oyun oynarken, fan Turbo da olmasına rağmen. 😕

Malzeme kalitesi, yazılımsal modernlik olsun gayet kaliteli bir bilgisayar olduğunu düşünüyorum, zaten o yüzden bu bilgisayarı seçtim ve aldık ama ısınma sorununu bilmiyordum.

Bence aldığım bilgisayar fiyat-performans olarak çok iyi. Sistemin özellikleri iyi olduğu için de ısınıyor olabilir diye düşünüyorum. İlk defa böyle bir pc kullandığım için tam olarak bir şey diyemiyorum. Teknik bilgim yeterli seviyede var ama pratik bilgim yok.
F/P ama gereğinden bi tık fazla ısınıyor, Turbo boost kapatma rehberi ile kapatın rahatsız oluyorsanız.

F/P ama gereğinden bi tık fazla ısınıyor, Turbo boost kapatma rehberi ile kapatın rahatsız oluyorsanız.
ROG Boost'u kapatırsam performans düşmez mi? Bi de GPU modunu Ultimate'e alsam daha da mı fazla ısınır? Ama daha fazla performans alırım diye düşünüyorum.

Dying Light oyunundaki sıcaklık ve sistem kullanım değerleri bu şekilde. CPU sıcaklığı 95, GPU sıcaklığı 85 derecede sabit kalıyor. Oyunda bazen lag oluyor, bunun sebebini anlayamadım. Bilgisayarın önerdiği en yüksek ayarlarda oynuyorum ve FPS değerim de gayet iyi (100 ve üzeri.) Fakat lag giriyor. Yardımcı olursanız sevinirim, şimdiden teşekkür ederim.
Bu arada, bu 6600 RPM değeri normal mi? Daha düşük olursa şu an bile sınırda olan sıcaklık çok yükselir ve sorun oluşturmaz mı?

Geri
Yukarı