3060 laptop Valorant'ta düşük FPS veriyor

Szaszy

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, ben RTX 3050 laptop ekran kartı ve i5 11300H 11th laptop işlemcisi ile Valorant'ta normalde 150-200 arası alırken bu aralar 90 ile 130'a düştü, her şeyi denedim ve sürücülerim güncel. Sanırsam bilgisayarla alakalı bir sorun ama bilmiyorum, yardımcı olabilir misiniz?

Son düzenleme:
Güç ayarlarına baktınmı yüksek performansa almalısın. Bir de virüs taraması yap virüs olabilir laptop da işlemciyi yoracak virüsler olabilir.

Oyunu kapatıp bilgisayarı yeniden başlatın. Tekrar oyuna girin. Hala aynı olursa oyunu kapatıp tekrar açın. Yine aynı olursa driver güncelleme, arkaplan uygulamalarını kontrol etme gibi yollara başvurulabilir.

10875h + RTX3060 ile (2K çözünürlük medium ayarlar) minimum 180FPS alıyorum. Tırmanışta bombot/nade spamı olunca 90'ları görüyor en düşük.

Güç ayarlarına baktınmı yüksek performansa almalısın. Bir de virüs taraması yap virüs olabilir laptop da işlemciyi yoracak virüsler olabilir.
yüksek performansda ve tarama yaptım mcaffe livesafe den

Oyunu kapatıp bilgisayarı yeniden başlatın. Tekrar oyuna girin. Hala aynı olursa oyunu kapatıp tekrar açın. Yine aynı olursa driver güncelleme, arkaplan uygulamalarını kontrol etme gibi yollara başvurulabilir.

10875h + RTX3060 ile (2K çözünürlük medium ayarlar) minimum 180FPS alıyorum. Tırmanışta bombot/nade spamı olunca 90'ları görüyor en düşük.
laptop olduğu için mi düşük alıyorum acaba

Son düzenleme:

Geri
Yukarı