3060 sistem siyah ekran

Cellat87

Hectopat
Merhaba bilgisayarım su sıralar acayip çalışıyor yaklaşık 1.5 aydır falan sorun yasıyorum. Bilgisayarı açtığım zaman hoş geldiniz yazısından sonra siyah ekranda kalıyor. Sadece görev yöneticisini acabiliyorum bu ekranda başkada bir şey yapamıyorum. Bazen AC kapa kapınca düzeliyor. Bazen 3 5 kez AC kapa yapmam gerekiyor o şekilde düzeliyor. Bazen hiç düzelmiyor güvenli mod da çalıştırıp sürücüyü silip tekrar yükleyince açılıyor. Cok acayip bir durum ne yaptıysam düzelmedi ddo ile bile sürücüyü silip yükledim ama yine olmadı. Basına gelip düzeltebilen var mı acaba?

Sistem:
Ryzen 5600X.
B450 anakart.
3060 ekran kartı.
16 RAM.

Merhaba bilgisayarım su sıralar acayip çalışıyor yaklaşık 1.5 aydır falan sorun yasıyorum. Bilgisayarı açtığım zaman hoş geldiniz yazısından sonra siyah ekranda kalıyor. Sadece görev yöneticisini acabiliyorum bu ekranda başkada bir şey yapamıyorum. Bazen AC kapa kapınca düzeliyor. Bazen 3 5 kez AC kapa yapmam gerekiyor o şekilde düzeliyor. Bazen hiç düzelmiyor güvenli mod da çalıştırıp sürücüyü silip tekrar yükleyince açılıyor. Cok acayip bir durum ne yaptıysam düzelmedi ddo ile bile sürücüyü silip yükledim ama yine olmadı. Basına gelip düzeltebilen var mı acaba?

Sistem:
Ryzen 5600X.
B450 anakart.
3060 ekran kartı.
16 RAM.

Yani siyah ekran mı var sadece masaüstü gelmiyor ama görev yöneticisi açılıyor öyle mi? Eğer öyleyse Explorer.exe ile alakalı bir sıkıntı olabilir. Daha önce benim de başıma geldi. Kapatıp açına düzeliyordu bazen. Görev yöneticisinden üst tarafta dosya/yeni görevi çalıştır/explorer.exe yazarak başlatın. Ayrıca oradaki tik işaretli olsun.

Merhaba, aklımda 3 soru var.

1.si acaba Display Port ve HDMI kablolarını aynı anda takmış olabilir misin?

2.si yazılımsal bir sorun olup olmadığını görmen için format atmanı öneririm.

3.sü BIOS güncellemelerini kontrol et, güncelleme yoksa bile varsayılan ayarlarına döndürmeyi dene.

Hiçbiri işe yaramazsa donanımsal bir sorundur.

Yani siyah ekran mı var sadece masaüstü gelmiyor ama görev yöneticisi açılıyor öyle mi? Eğer öyleyse Explorer.exe ile alakalı bir sıkıntı olabilir. Daha önce benim de başıma geldi. Kapatıp açına düzeliyordu bazen. Görev yöneticisinden üst tarafta dosya/yeni görevi çalıştır/explorer.exe yazarak başlatın. Ayrıca oradaki tik işaretli olsun.

Bunu denemiştim işe yaramıyor onunla alakası yok sanırım.

Merhaba, aklımda 3 soru var.

1.si acaba Display Port ve HDMI kablolarını aynı anda takmış olabilir misin?

2.si yazılımsal bir sorun olup olmadığını görmen için format atmanı öneririm.

3.sü BIOS güncellemelerini kontrol et, güncelleme yoksa bile varsayılan ayarlarına döndürmeyi dene.

Hiçbiri işe yaramazsa donanımsal bir sorundur.
mrb

1 sadece hdmı kullanıyorum

2 sürücüyü silip yüklediğimde sorun çözülüyor bu yüzden yazılımsal olduğunu düşünüyorum çünkü sürücüyü güncellerken bazen hata veriyor.

3 bios son sürüm değil lakin bakıp şimdi güncelleyeceğim
Görev yöneticisi açıldıktan sonra yeni görev tuşuna basıp "explorer.exe" yazıp çalıştırır mısın?

Format atmayı denediniz mi?
bu şekilde devam ederse son çare olarak atacağım formatı.

Geri
Yukarı