Çözüldü 3060 sistemde Detroit Become Human açılmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

hamza357

Hectopat
Daha fazla  
RAM
16
Ekran kartı
Nvidia RTX 3060
İşlemci
Amd ryzen 5 5600H
Oyunu Steam'den indirdim ama acilmiyor hiçbir tepki vermiyor direkt acilmadan kapaniyor. Sorunu arastirdim cogunu denedim ama hicbiri ise yaramadi. NVIDIA Game Ready'nin eski surumunu indirmeye calistim o da inmedi sisteminiz bu surumle uyumlu degil dedi.
Ekran kartim 3060
Islemci AMD Ryzen 5 5600H
16 GB RAM var 3050 Ti'li arkadasim oyunu acabiliyor ama ben acamiyorum.

Çözüm
Quantic Dream'in destegine de yazdim bana attiklari maildeki yazanlari uyguladim cozuldu. Attiklari mail suydu.
Öncelikle bu kılavuzdaki adımları uygulamanızı öneririz:

NVIDIA Support

Ayrıca, daha sonra lütfen aşağıdaki adımları izleyerek sistemin özel GPU'yu kullandığından emin olun:

1. masaüstünüze sağ tıklayın ve “nvıdıa denetim masası”nı seçin.
2. 3D ayarları > 3D ayarlarını yönet'e gidin.
3. “program ayarları” sekmesini seçin.
4. “1. özelleştirilecek bir program seçin” > oyunun yürütülebilir dosyasını seçin (görünmezse sağdaki “ekle” düğmesini kullanarak onu listeye ekleyebilirsiniz).
5. “2. bu program için tercih ettiğiniz grafik işlemciyi seçin:” > “yüksek performanslı NVIDIA işlemcinizi” seçin.
6. değişiklikleri uygulayın.
7. oyunu tekrar başlatın.

Bunun yardımcı olacağını umuyoruz.
Son sürümden bir önceki sürücüyü elle indirip özel kurulum diyeceksiniz. Çıkan pencerede aşağıda temiz kurulum yazan kutucuğu işaretleyin kurulumu bu şekilde yapın. Elle indirdiğiniz sürücü kurulacak, son sürüm sürücü kaldırılmış olacak. Bilgisayarı yeniden başlatın, oyunun dosyalarını doğrulayın ve tekrar deneyin.

Quantic Dream'in destegine de yazdim bana attiklari maildeki yazanlari uyguladim cozuldu. Attiklari mail suydu.
Öncelikle bu kılavuzdaki adımları uygulamanızı öneririz:

NVIDIA Support

Ayrıca, daha sonra lütfen aşağıdaki adımları izleyerek sistemin özel GPU'yu kullandığından emin olun:

1. masaüstünüze sağ tıklayın ve “nvıdıa denetim masası”nı seçin.
2. 3D ayarları > 3D ayarlarını yönet'e gidin.
3. “program ayarları” sekmesini seçin.
4. “1. özelleştirilecek bir program seçin” > oyunun yürütülebilir dosyasını seçin (görünmezse sağdaki “ekle” düğmesini kullanarak onu listeye ekleyebilirsiniz).
5. “2. bu program için tercih ettiğiniz grafik işlemciyi seçin:” > “yüksek performanslı NVIDIA işlemcinizi” seçin.
6. değişiklikleri uygulayın.
7. oyunu tekrar başlatın.

Bunun yardımcı olacağını umuyoruz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm

Geri
Yukarı