3060 Ti 5600X sistemde BF5 1 FPS oluyor

toekra

Hectopat
Windows 11 geçmiştim oyunlarda hatalar vardı diye Windows10'a geri döndüm ve gördüğünüz gibi durum bu oyun BF5 3060 Ti 5600X kullanıyorum Alt Tab attıktan 1 2 saniye sonra Ultra ayarlarda çok yüksek FPS verirken aniden 1 FPS düşüyor ne yapmalıyım oyunu GPU ile çalıştırdım.

1634302514800.png

Windows 11 geçmiştim oyunlarda hatalar vardı diye Windows10'a geri döndüm ve gördüğünüz gibi durum bu oyun BF5 3060 Ti 5600X kullanıyorum Alt Tab attıktan 1 2 saniye sonra Ultra ayarlarda çok yüksek FPS verirken aniden 1 FPS düşüyor ne yapmalıyım oyunu GPU ile çalıştırdım.

Eki Görüntüle 1189712

Alt+Tab da normal tam ekran değil mi BF5.

@toekra oyun oynarken masaüstüne veya herhangi başka uygulamaya geçiş yaptığınızda bu sorun ortaya çıkabiliyor. CS:GO, Battlefield V ve daha birçok oyunda olabiliyor. Yazılım ile alakalı sorunlar bende de oluyordu. Temiz bir kurulum yapıp, window 10 güncellemelerini tamamlayıp, güncel ekran kartı sürücüsü ile kullanınca sorun çözüldü diye hatırlıyorum.

Alt+Tab da normal tam ekran değil mi BF5.
Şu an pencereli ekranda oynuyorum hiçbir sorun yok tam ekrana aldığımda oluyor bu.
Aynı zamanda GPU kullanımı da aşırı düşük. Sorun yazılımsal olabilir.
Evet ama nasıl çözeceğim?
@toekra oyun oynarken masaüstüne veya herhangi başka uygulamaya geçiş yaptığınızda bu sorun ortaya çıkabiliyor. CS:GO, Battlefield V ve daha birçok oyunda olabiliyor. Yazılım ile alakalı sorunlar bende de oluyordu. Temiz bir kurulum yapıp, window 10 güncellemelerini tamamlayıp, güncel ekran kartı sürücüsü ile kullanınca sorun çözüldü diye hatırlıyorum.
Alt tab atamamak çok saçma Windows10'u da tekrar kurmak çok uzun sürer başka bir çözümü olmalı güncellemeleri yaptım.

Yaklaşık 90GB'lık bir oyundan bahsediyoruz CS:GO vb. gibi Alt Tab olayı basit olamaz RAM kullanımında aşırı anormallik var BIOS'u defoult yapmadanmı win10'a döndün ?

Geri
Yukarı