3060 Ti 5600X sistemde BF5 1 FPS oluyor

toekra

Hectopat
Windows 11 geçmiştim oyunlarda hatalar vardı diye Windows10'a geri döndüm ve gördüğünüz gibi durum bu oyun BF5 3060 Ti 5600X kullanıyorum Alt Tab attıktan 1 2 saniye sonra Ultra ayarlarda çok yüksek FPS verirken aniden 1 FPS düşüyor ne yapmalıyım oyunu GPU ile çalıştırdım.

1634302514800.png

Donanımsal olsa ekran geçişlerimde veya Alt Tab yaptığında frekanslar değişeceği için mavi elran alırdın ancak kanaatimce sorunun yazılımsal servislerde RAM kullanımı kontrol et aşırı bir yüklenme var normalinde Max 60 olmalı usage RAM'lerde.

Donanımsal olsa ekran geçişlerimde veya Alt Tab yaptığında frekanslar değişeceği için mavi elran alırdın ancak kanaatimce sorunun yazılımsal servislerde RAM kullanımı kontrol et aşırı bir yüklenme var normalinde Max 60 olmalı usage RAM'lerde.
Alt tab ile alakası yok ki oyunu açıyorum yükleme ekranı bitiyor ve donmaya başlıyor yani hiç alt tab atmadan oluyor bunlar W11'de BF42 oynuyordum ve hiçbir şey yoktu sorun ne anlamadım.

Oyunun kaç GB RAM kullandığını bilmelisin ekstra RAM nereye harcanıyor takip et GPU usage %11 VRAM %68 oyunu Steam'den aldıysan oyun dosyalarını doğrulamayı deneyebilirsin.

Yaklaşık 90GB'lık bir oyundan bahsediyoruz CS:GO vb. gibi Alt Tab olayı basit olamaz RAM kullanımında aşırı anormallik var BIOS'u defoult yapmadan mı Windows 10'a döndün?

Alt Tab olayı basit ben Sea of Thieves, Grand Theft Auto V, veya daha fazla
depolama isteyen oyunlarda çat çat Alt Tab atıyorum.

Geri
Yukarı