3060 Ti boşta tüm fanlar çalışıyor

bynarkoz

Hectopat
Merhaba arkadaşlar. ASUS TUF 3060 Ti ekran karti baslangictan itibaren surekli %53 1000RPM civarinda calisiyor. Önce de bu sorun vardi format attiktan sonra duzeldi. Bugün fark ettim gene fanlar surekli calisiyor. MSI Afterburner kurulu degil sadece NVIDIA GeForce kurulu bu program calistirmaya yoneltiyor mudur?

IMG_20211122_231448.jpg

MSI Afterburner daha önce kurduysanız onla alakalı olabilir. Bende AMD kart var ve her seferinde fan ayarlarımı bozuyor. MSI Afterburner kaldırdıysanız, DDU ile driver kaldırıp tekrar kurun. Bu şekilde bende düzeliyordu.

MSI Afterburner daha önce kurduysanız onla alakalı olabilir. Bende AMD kart var ve her seferinde fan ayarlarımı bozuyor. MSI Afterburner kaldırdıysanız, DDU ile driver kaldırıp tekrar kurun. Bu şekilde bende düzeliyordu.
yok hic kurmadim formattan sonra
Görmedim hocam kusura bakmayın, ben çıkıyorum konudan pek bir gildim kalmadı.
bakarmısınız 3060 Ti fanları sürekli çalışıyor
GpuTweak 2 kurmayı dene. Program aktif olunca muhtemelen standart fan eğrisi de aktif olacaktır.

Son düzenleme:
Manuel olarak sıfıra çektim öyle durdu, otomatikte durmuyor, siz nasıl yaptınız?
40 a 30 a alın sabit yada ayarlardan fan ayarlarına ordan kullanıcı kontrolünü açı tikleyin. Tamamdır, oradan isterseniz kaç derecede fanın kaçta çalışacağınıda ayarlayabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı