3060 Ti FPS düşmesi ve FPS düşüklüğü

rosemary

Hectopat
Daha fazla  
Herkese öncelikle iyi geceler arkadaşlar.

Yaklaşık 1 hafta kadar önce yeni bir bilgisayar satın aldım ve yayın açıyorum.

Yayın açmadığım zamanlar Valorant'ta 330-400 FPS'leri görüyorum fakat yayına girdiğimde bu FPS değeri 200-300 gibi bir değere düşüyor hatta bazen sabit 150 alıyorum.

Sohbetimdeki takipçilerim 3060 Ti'ın bu kadar düşük FPS vermesini garipseyince ben de buraya danışmay karar verdim.

Bu olay dışında oyunda 1-2 saniyelik çok saçma FPS dropları yaşanıyor. Neden oluyor hiçbir fikrim yok ama gerçekten çok saçma. Çözümünü bilen arkadaşlar yardım edebilirlerse çok sevinirim. İyi forumlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Selamlar dostum , İnno 3d 3060ti kullanıcısıyım ben de çok nadir de olsa FPS drop sorunu yaşadım , CS go LoL gibi oyunlar oynuyorum bunlarda 1 er kez yaşadım. Sonrasında bu drop sorununu masaüstünde boştayken ve YouTube da müzik dinlerken ve ya video izlerken de yaşadım. Nasıl oyunda drop yiyince kasma ve takılma oluyorsa aynı şekilde burada da oluyor. Mesela drop sırasında eğer ses varsa YouTubeda video izlerken ve ya oyun oynarken sesli bir anda drop yersem aynı şekilde sesde de kasma oluyor. Sende de bu sorunlar var mı ? İletişimde kalabilirsek birbirimize yardımcı olabiliriz çok can sıkıcı bir durum.

Yeni konular

Geri
Yukarı