3060 Ti GDDR6X hala alınır mı?

Konu dönmüş dolaşmış AMD vs NVIDIA olmuş klasik. Öncelikle donanımsal problemleri bir kenara bırakacağım çünkü donanımsal olarak bir ürünün kusursuz olabilmesi çok zor bunun AMD'ya da NVIDIA ile alakası yok. Donanım olarak ikisi de sorun yaşatabiliyor. Konu burada tamamen yazılım ve destek.

Örnek vermek gerekirse NVIDIA yıllardır çeşitli teknolojilerini hayata geçiriyor ve geçirmeye devam ediyor. Bu teknolojiler ise insanlara çok büyük kolaylıklar sağlıyor ve bu süre zarfında ekran kartlarını da güncel tutmaya devam ediyorlar. Peki AMD ne yapıyor? Hala yazılımsal problemleri çözmeye stabil bir ekran kartı sürücü çıkarmaya uğraşıyorlar.

Kim ne derse desin NVIDIA'nın yazılımsal olarak AMD'yi havada karada geçtiği bir gerçek. İş donanıma gelince aynı şeyi söyleyemem orada da AMD'nin hakkını yiyemem adamlar giriş seviyesi karta bile 10 GB VRAM koyuyorlar NVIDIA 4060 gibi devasa güçlü olan bir karta 8 GB VRAM koymuş şaka gibi.

Ben bir fanboy değilim tüketiciyim. Bana hangisi daha iyi performans veriyorsa onu alırım. Zaten fanboy olsam AMD'yi yerin dibine sokar, NVIDIA'yı yüceltirdim. Hayır NVIDIA'da bu aralar batırıyor özellikle donanım konusunda.

Kesinlikle katılıyorum. Objektif olamıyor insanlar. NVIDIA kullanan AMD'ye sallıyor, AMD kullanan NVIDIA'ya.

AMD kullanıcısı olarak NVIDIA ciddi anlamda teknolojiye yön veriyor ve hoşlanarak izliyorum. AMD'de böyle bir şey yok maalesef. Ama sonuç olarak AMD çöp olmuyor.

Eğer ki bir insan sadece oyun oynamak için ekran kartı alıyorsa AMD almalı benim gözümde. İş'de yapacaksa o cihazında NVIDIA.

Bizim ülkenin insanında şu mantık var, eğer bişeyi beğenmiyorlarsa otomatikman o çöp oluyor :D Bu nasıl bir mantıksa artık 🤣

Konu dönmüş dolaşmış AMD vs NVIDIA olmuş klasik. Öncelikle donanımsal problemleri bir kenara bırakacağım çünkü donanımsal olarak bir ürünün kusursuz olabilmesi çok zor bunun AMD ya da NVIDIA ile alakası yok. Donanım olarak ikisi de sorun yaşatabiliyor. Konu burada tamamen yazılım ve destek.

Örnek vermek gerekirse NVIDIA yıllardır çeşitli teknolojilerini hayata geçiriyor ve geçirmeye devam ediyor. Bu teknolojiler ise insanlara çok büyük kolaylıklar sağlıyor ve bu süre zarfında ekran kartlarını da güncel tutmaya devam ediyorlar. Peki AMD ne yapıyor? Hala yazılımsal problemleri çözmeye stabil bir ekran kartı sürücü çıkarmaya uğraşıyorlar.

Kim ne derse desin NVIDIA'nın yazılımsal olarak AMD'yi havada karada geçtiği bir gerçek. İş donanıma gelince aynı şeyi söyleyemem orada da AMD'nin hakkını yiyemem adamlar giriş seviyesi karta bile 10 GB VRAM koyuyorlar NVIDIA 4060 gibi devasa güçlü olan bir karta 8 GB VRAM koymuş şaka gibi.

Ben bir fanboy değilim tüketiciyim. Bana hangisi daha iyi performans veriyorsa onu alırım. Zaten fanboy olsam AMD'yi yerin dibine sokar, NVIDIA'yı yüceltirdim. Hayır NVIDIA'da bu aralar batırıyor özellikle donanım konusunda.
Nvidia yazılım ve destek konusunda AMD'nin çok üstünde. Bunu herkes biliyor. Durum senin dediğin gibi ama Nvidia fanboy arkadaşlar anlamıyor. Daha ucuz fiyata daha iyi performans almak yerine, daha fazla para verip daha az performans veren kartı alıyor. Biz de bunu dile getirdiğimiz için fanboy oluyoruz.

Hiçbir markanın fanboyu değilim. Hatta diyorum ki rekabet fazla olsa da fiyatlar düşse. Ne kadar çok rekabet tüketici için o kadar iyi.

Nvidia yazılım ve destek konusunda AMD'nin çok üstünde. Bunu herkes biliyor. Durum senin dediğin gibi ama Nvidia fanboy arkadaşlar anlamıyor. Daha ucuz fiyata daha iyi performans almak yerine, daha fazla para verip daha az performans veren kartı alıyor. Biz de bunu dile getirdiğimiz için fanboy oluyoruz.

Hiçbir markanın fanboyu değilim. Hatta diyorum ki rekabet fazla olsa da fiyatlar düşse. Ne kadar çok rekabet tüketici için o kadar iyi.

Hocam bende aylardır bunu anlatmaya çalışıyorum buradaki bazı kişilere. Dilimde tüy bitti ama nafile. İşte tam olarak anlatmaya çalıştığım şey budur.

RX 6700 kullanıyorum. Muadili NVIDIA tarafında RTX 3070 deniliyor. 3070 kartların fiyatı 12K, 6700 ise 8k. Arada 4K fiyat farkı var. 4K buna vermek yerine diğer parçaları üst seviyeye taşımak ya da sosyal hayatta bunu harcamak daha mantıklı geliyor.

RX 6700 kullanıyorum. Muadili NVIDIA tarafında RTX 3070 deniliyor. 3070 kartların fiyatı 12K, 6700 ise 8k. Arada 4K fiyat farkı var. 4K buna vermek yerine diğer parçaları üst seviyeye taşımak ya da sosyal hayatta bunu harcamak daha mantıklı geliyor.

Evet ama bunu Nvidia fanboylarına anlatmak mümkün değil hocam. Onların tek derdi kötülemek.

Kötü dostum bana iyi olduğunu kanıtla diyorum kanıtlayamıyorsun forum sakinlerinden 3 5 kişi getiriyorsun onlarda problem olmadığını iddia ediyorsunuz ve buna kanıt diyorsunuz net bir kanıt sunmadığınız sürece AMD kötüdür ekran kartı konusunda bahsediyorum.
Nesini kanıtlıyayım anlamadım?
Konu yine AMD vs Nvidia meselesine dönmüş. Ben şahsen uğraşmıyorum, çünkü belirli bir kitleye Nvidia dışında kart aldıramazsınız. Adam şans olduğunu düşünüyor, bak ben 6700 XT ile hiçte şans olmayan bir yatırım yaptım ve önünde 3070 Ti bile duramıyor, sırf VRAM'den dolayı. Bilmem anlatabiliyor muyum.

Bak adam 4090 alacağım diyor, e o kadar param olsa ben de AMD almam. Bahsi geçen kart ise 3060 Ti gibi vasat bir kart, bütün basın böyle kabul ediyor şimdi vasat dedim diye üstüme gelmeyin ama yerden yere vuruldu ve vurulmaya devam ediyor.

Bi allahın kulu da çıkıp 4060, 4070 bak demedi adama. Hiç değilse DLSS 3 var.

Şimdi bu mesaja da bir sürü tepki gelecek eminim, fakat bunu her gün yaşıyoruz zaten. Sıkıntı yok.
Hocam şimdi övünmek tarzı bir şey olcak ama istesem 4090'nın alasını alırım ama işimi gören ve RT full FSR dengelide en az 80 FPS veren Rx 7900 aldım. Ben aldığımda 29 ya da 28 bin TL idi. Yani en en iyi performansı isteyen 4090 alsın. Rx 6000 serisi de zaten zamanında sorunlu bir kartı şu an her ekran kartında olan sorunlar çıkar en fazla.

Geri
Yukarı