3060 Ti KERNEL_DATA_INPAGE_ERROR mavi ekran hatası

İşletim sistemi
Windows 10

berstck

Centipat
Daha fazla  
RAM
HYPERX 16GB (2x8GB) Fury Siyah 3200MHz CL16 DDR4 Dual Kit Ram
SSD veya HDD modeli
KINGSTON 500GB A2000 NVMe M.2 SSD
Ekran kartı
ASUS GeForce RTX 3060 Ti TUF GAMING V2 OC 8GB GDDR
Anakart
ASUS PRIME B560M-A 5000MHz(OC) DDR4 Soket 1200 M.2
İşlemci
INTEL Core i5-11400F 2.6GHz
Arkadaşlar merhaba, bilgisayarımı 2021 Ekim ayından beri aktif olarak kullanıyorum. Arada mavi ekran hatası veriyor diye format attım, fakat yine mavi ekran hataları vermeye başladı. Oyun oynarken veya boşta olduğu vakit mavi ekran hatası kesinlikle almıyorum. Ne zamanki bilgisayarı açma tuşuna bassam Windows şifre girme yeri gelince mavi ekran vermeye başlıyor. Mavi ekran verdikten sonraki açılışta başta açılması gereken uygulamalar da açılmıyor, yeniden başlatınca açılıyor. Verilen mavi ekran hata kodları şu şekilde; KERNEL_DATA_INPAGE_ERROR, CRITICAL_PROCESS_DIED, SYSTEM_SERVICE_EXCEPTION. Formattan sonra 1 tane mavi ekran verdiği için size RAR içerisinde sunmuş olduğum hata kodu SYSTEM_SERVICE_EXCEPTION. Dediğim gibi mavi ekran hatalarını arada veriyor. Yardımlarınız için teşekkür ederim.

Yandex

Açınca bileceksiniz günelleme isterse.

Neden?

Bellekle kurmakla UEFİ ilgisi yok.

Kamera kalkmıyor ekle kaldır dan veya sistemden yapamadım. Firmware güncelleme istemedi.

Dosya Ekleri

• 222.png
    222.png
    38,2 KB · Görüntüleme: 26
Kamera kalkmıyor ekle kaldır dan veya sistemden yapamadım.
Sistemden kamerayı çıkarın madem kaldıramıyorsunuz. Bu şekilde kullanmaya devam edin sorun olursa güncel dosyayı paylaşırsınız.

Asus yazılımlarını kaldırın demiştim hala duruyor.

Bu klasör içine girip system32\drivers
logi_joy_vir_hid.sys olanı silin.

Intel RST yüklüyse kaldırın.

Bununla da SSD firmware var mı kontrol edin.

Son düzenleme:
ASUS Armoury Crate kaldırdım. Dediğiniz logi mouse programı için gerekli galiba ama kaldıramadım. İzin istiyor ve ne yaptıysam izin verdiremedim. RST yüklü değilmiş

Dosya Ekleri

• 21221.png
    21221.png
    99,6 KB · Görüntüleme: 18
Bunların sonuçlarını paylaşın.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı