3060 Ti PC açıkken ekran kartının bağlantısının kopması

Negroponte

Decapat
RAM
16GB
SSD veya HDD modeli
500GB Samsung SSD
Ekran kartı
Palit RTX 3060 Ti
Anakart
MSI B560M Pro
İşlemci
Intel i5 11400F
Merhaba arkadaşlar, benim sorunum PC acıkken ekran kartımın bağlantısı 1 saniyeligine baglantısı kopuyor. geri geliyor, USB bellek tak cıkar yapılmıs gibi ses geliyor. dün de oldu ama bu sefer ekran karardı ,driver yuklerken olduğu gibi. sorun nedir sizce?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sorunun monitöre giden kablodan olduğunu düşünüyorum.
Oraya bakar mısınız?

Bakayım bir de benim ekran kartı modeli RGB ama PC açılırken BIOS ekranındayken Windows açılana kadar sadece beyaz renk oluyor. Dün olan ekran kararmasında ise ekran kartının ışıklandırması RGB'den beyaza döndü ve en güncel driveride kabul etmiyor aygıt yöneticisinde ünlem işareti cıkıyor bir önceki sürümde sıkıntı yok ama.

Bir ihtimal ekran kartı sürücü göçme sorunu yaşanıyor ve ekran kartı sürücüyü yeniden başlatıyor olabilir, bu sırada PC yeni bir cihaz bağlanmış gibi ses çıkarabilir. Eğer durum bundan kaynaklanıyorsa emin olmak için şu yöntemle test edebilirsiniz:

Win+Ctrl+Shift+B tuşlarına bastığınızda elle ekran kartı sürücüsünü yeniden başlatabilirsiniz. Aynı şekilde davranır ve ses çıkarırsa sorun sürücü veya ekran kartı kaynaklıdır.

Bir ihtimal ekran kartı sürücü göçme sorunu yaşanıyor ve ekran kartı sürücüyü yeniden başlatıyor olabilir, bu sırada PC yeni bir cihaz bağlanmış gibi ses çıkarabilir. Eğer durum bundan kaynaklanıyorsa emin olmak için şu yöntemle test edebilirsiniz:

Win+CTRL+Shift+b tuşlarına bastığınızda elle ekran kartı sürücüsünü yeniden başlatabilirsiniz. Aynı şekilde davranır ve ses çıkarırsa sorun sürücü veya ekran kartı kaynaklıdır.

Ekran kararıyor anĺık ama USB bellek girip cıkmasına benzer bir ses gelmiyor.

Sürücüyü kaldırıp daha eski sürüm sürücü kurun bence. Ya kablodandır ya da driverlardan eğer düzgün takılı olduğunu düşünüyorsanız tabi.

Yeni konular

Geri
Yukarı