3060 Ti R5 3500 sistem Warzone'da çok düşük FPS veriyor

mberkay1

Centipat
Daha fazla  
Herkese merhaba. Başlıkta da belirttiğim gibi 'çok düşük' FPS sorunu yaşıyorum. Lobide 5 FPS'e kadar düşüyor. Yanlış yazmadım, evet 5 FPS. Oyun içerisinde ise en fazla 60 FPS alıyorum, o da çok nadir. Onun dışında 40-50 FPS'lerde geziyor.

Bundan önceki sistemimde 1660 OC vardı, yetersiz geliyor diye düşünüp 3060 Ti aldım. Sorunum yine çözülmedi, güç kaynağı mı destekleyemiyor acaba diye 650W 80+Gold güç kaynağı aldım yine olmadı. Grafik ayarlarını YouTube'dan izleyerek yaptım ve ilk başta sorun çözüldü, 80-100 arası FPS almaya başladım ama oyunu kapatıp açınca her şey sıfırlanmış gibi yine düşük FPS sorunu yaşamaya başladım.

RivaTuner yapar dediler. Onu sildim, olmadı. MSI Afterburner yapar dediler, onu da sildim, olmadı. Yabancı forum sitelerinde çekirdek ayalarını 0-4 arasında kullanın yazmışlar, onu da yaptım ve yine ilk seferde sorun düzelir gibi oldu ama oyunu kapatıp açınca yine düşük FPS sorunu yaşamaya başladım.

İşlemcim 6 çekirdek, RAM değerlerim şu an 2666MHz (8x2 RAM kullanıyorum). Arkadaşım 2133MHz RAM değeriyle aynı ekran kartı ve R5 5600X ile oynuyor 120 FPS ve üstü değerler alıyor. Sorunun nerede olduğunu bulamıyorum. Aynı sorunu CoD MW1 2019'da da yaşıyorum. Diğer oyunlarda FPS değerlerim iyi oluyor ama CoD'da hiçbir şekilde yükseltemiyorum. İşlemci mi değiştirmem lazım, RAM takviyesi mi yapmam lazım yoksa bilgisayarı satmam mı lazım? Yardımcı olabilecek olanlara şimdiden teşekkür ederim.

1- CMD yönetici olarak çalıştır ve bu kodu oraya yapıştır. BCDEdit /deletevalue useplatformclock.

2-Aygıt Yöneticisi'ni aç, sistem aygıtları yerine gel, en altta "yüksek duyarlılık olay süre ölçerini" sağ tıklayıp devre dışı bırak.

3- PC restart at.
Bunu bir dene. HPET kapatma ayarıdır FPS yükseltebilir.

Birisinin sorununu böyle çözmüştüm.

1- CMD yönetici olarak çalıştır ve bu kodu oraya yapıştır. BCDEdit /deletevalue useplatformclock.

2-Aygıt Yöneticisi'ni aç, sistem aygıtları yerine gel, en altta "yüksek duyarlılık olay süre ölçerini" sağ tıklayıp devre dışı bırak.

3- PC restart at.
Bunu bir dene. HPET kapatma ayarıdır FPS yükseltebilir.

Birisinin sorununu böyle çözmüştüm.
Bu ayarları şimdi yaptım ancak hiçbir faydası olmadı hala lobide 20 fps değerinin üstüne çıkmıyor.

aradaki farkı buradan da görebilirsiniz, hatta Hpet kapatınca daha fazla kasmaya başladı oyun.

Dosya Ekleri

• 1.png
    1.png
    2,9 MB · Görüntüleme: 10
  • 2.png
    2.png
    3,3 MB · Görüntüleme: 18
Son düzenleme:
Oyun içi CPU ve GPU kullanım değerleri nedir?

MSI Afterburner açtım ve sistem tepsisi üzerinden bakıyorum, %90 üzerinde CPU kullanımı %20 üzerinde GPU kullanımı var.

EDİT: Bu değerler lobi kısmında aldığım değerler. Oyunu açınca %70 CPU, %30 GPU kullanımı oluyor.

EDİT2: O kadar çok uğraştım ki oyun iyice bozuldu. Artık 20 fps'in üstüne çıkamıyorum, lobide tamamen 0-20 arası fps alıyorum. Bir şekilde çözmeyi başarabilirsem tekrar editlerim. Yabancı forum sitelerinde bile çözüm bulamıyorum şu an.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı