Çözüldü RTX 2060 sistemde düşük FPS

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

woeP

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
CPU: AMD Ryzen 5 2600x GPU: GIGABYTE GeForce RTX 2060 6GB RAM: 2x8GB 3MHz Anakart: B450M S2H
Nedenini bilmediğim bir şekilde sistemimde bazı oyunlarda FPS'im çok düşük. CS:GO ve Valorant'ta 100-140 arası FPS alıyorum en düşük ayarlarda. Ekran kartı yazılımım güncel, NVIDIA Denetim Masası ayarlarım performansa göre ayarlı. Acaba sistemim yetersiz de ben mi farkında değilim? Yardımcı olursanız sevinirim.

PC özellikleri:
Gigabyte RTX 2060 6 GB.
Gigabyte B450M S2H V2 AMD.
XPG 8+8 RAM.
AMD Ryzen 5 2600X 3600MHz 6 çekirdek işlemci.

Son düzenleyen: Moderatör:
AMD işlemcinde entegre grafik kartı var mı (AMD'ler hakkında bilgim yok o yüzden soruyorum)

AMD işlemcinde entegre grafik kartı var mı (AMD'ler hakkında bilgim yok o yüzden soruyorum)
AMD Ryzen işlemcilerde sadece G ibareli olanlarda dahili grafik birimi bulunuyor.

Diğer tüm sürücülerinizin doğru şekilde yüklü olduğundan emin misiniz?
Ekran kartımı Geforce Experience üzerinden güncelledim daha önce. Gün içerisinde de kontrol ettim herhangi bir güncelleme mevcut değil. Geri kalan sürücüler windows tarafından güncellendi format sonrası.

Ekran kartımı Geforce Experience üzerinden güncelledim daha önce. Gün içerisinde de kontrol ettim herhangi bir güncelleme mevcut değil. Geri kalan sürücüler windows tarafından güncellendi format sonrası.
BIOS update ve chipset güncellemelerini de aldınız mı?

AMD Ryzen işlemcilerde sadece G ibareli olanlarda dahili grafik birimi bulunuyor.
bende dahili grafik kartı varsa sanırım onda çalışıyor olabilir diyecektim. PSU kaynaklı olabilir mi?

BIOS update ve chipset güncellemelerini de aldınız mı?
Bios güncellemesi yapmaktan korkuyorum açıkçası. Technopat'da bununla ilgili bir makale okumuştum ihtiyaç duyulmadıkça BIOS güncellemesi yapmayın tarzında. Bazen sorunlar oluşabiliyormuş, hatta bilgisayar bir daha açılmayabiliyormuş vesayre. Emin olamıyorum sorunumu kesin çözücek işlem bu mudur diye.

Bios güncellemesi yapmaktan korkuyorum açıkçası. Technopat'da bununla ilgili bir makale okumuştum ihtiyaç duyulmadıkça BIOS güncellemesi yapmayın tarzında. Bazen sorunlar oluşabiliyormuş, hatta bilgisayar bir daha açılmayabiliyormuş vesayre. Emin olamıyorum sorunumu kesin çözücek işlem bu mudur diye.
BIOS Update yaparken bilgisayarın gücünün kesilmemesi gerekiyor. Bahtsız bedevi olmanız gerek böyle bir durumun gerçekleşmesi için. Halihazırda bir performans sorunu yaşıyorsunuz gibi duruyor. Anakartın tüm güncellemelerini almakta fayda var.

@woeP buna bir bak dene.

Çözüm
@woeP buna bir bak dene.

Tam şu anda bakıyordum ve devre dışı bıraktım. Şimdi oyuna girip bir deneyeceğim.

Bende 1050 Ti ile o FPS'yi alıyorum. İşlemci i3 6100.
Valorant %30 ekran kartını kullanıyor bende işlemci ise 100 oluyor. Çok saçma gelebilir ama HPET kapatarak sorunu çözenler var.

FPS'im 250-300 arası şu an CS:GO'da bu işlemden sonra. İnanılmaz. Teşekkür ediyorum bütün gündür konuyu takip edip yardım etmeye çalışanlara.

BIOS Update yaparken bilgisayarın gücünün kesilmemesi gerekiyor. Bahtsız bedevi olmanız gerek böyle bir durumun gerçekleşmesi için. Halihazırda bir performans sorunu yaşıyorsunuz gibi duruyor. Anakartın tüm güncellemelerini almakta fayda var.

BIOS ve chipset güncellemesini de monitörü aldığımda yapacağım. Teşekkür ediyorum bilgilendirme için.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı