3060 Ti sistem donuyor

JETTİN ULTİSİ

Hectopat
RAM
16 GB
Ekran kartı
RTX 3060 Ti
Anakart
B550
İşlemci
R5 5600X
Artık sık sık olmaya başladı. Oyuna giriyorum ve masaüstüne dönmeye çalışıyorum donuyor. Az önce Valorant oynadım. Şarkı değişmek için masaüstüne döndüm. Geri oyunu açmak istediğimde işlem yapılmayacak şekilde dondu. Güç tuşuna basmak zorunda kalıyorum artık.

Samsung SSD 970 EVO Plus.

Şüphe duyduklarım:
  • Chipset yüklü diye biliyorum ama güncel mi orasını bilemiyorum. (nasıl bakıldığını bilmiyorum.)
  • Güncellenmesi gereken bir şeyler var mı bilmiyorum. (bu sorunlara neden olabilecek hangi parçalar güncellemesi gerekir?)

Son düzenleyen: Moderatör:
Artık sık sık olmaya başladı. Oyuna giriyorum ve masaüstüne dönmeye çalışıyorum donuyor. Az önce Valorant oynadım. Şarkı değişmek için masaüstüne döndüm. Geri oyunu açmak istediğimde işlem yapılmayacak şekilde dondu. Güç tuşuna basmak zorunda kalıyorum artık.

Samsung SSD 970 EVO Plus.

Şüphe duyduklarım:
  • Chipset yüklü diye biliyorum ama güncel mi orasını bilemiyorum. (nasıl bakıldığını bilmiyorum.)
  • Güncellenmesi gereken bir şeyler var mı bilmiyorum. (bu sorunlara neden olabilecek hangi parçalar güncellemesi gerekir?)

Bende de aynı sistem sayılır aynı sorunu bende yaşıyorum bende güç düğmesi PC zarar görüyor bir çözümü yok Valorant'a ticket atacağım önceden yoktu böyle bir şey.

Bu donacak bir sistem değil daha ayrıntılı bir açıklama yazarsan yardımcı olabiliriz.
ASUS B550 ya da BIOSTAR Gigabyte MSI falan yani tam donanım listesi. Bir de sıcaklıklarla GPU CPU iş yüklerini bir söyle.

kandas en doğrusunu yazmış bi format at sonra bios güncelle o sistem donmaz abi .öyle masa üstüne falan volarant falan oynayıpta. software bi sıkıntı hardware bi şey olsa sana yardım ederim .

BIOS güncellemesini yapın hocam, BIOS güncellendikten sonra da aynı sorun devam ediyorsa Windows'u farklı bir diske kurun.

Nasıl yapacağım hakkında bilgim yok. Zarar vermek istemiyorum yanlış bir şey yapıp.

Bu donacak bir sistem değil daha ayrıntılı bir açıklama yazarsan yardımcı olabiliriz.
ASUS B550 ya da BIOSTAR Gigabyte MSI falan yani tam donanım listesi. Bir de sıcaklıklarla GPU CPU iş yüklerini bir söyle.

Hocam tam bilmiyorum ama bilgi ekranında MPG 550 Gaming Plus yazıyor.

Kandas en doğrusunu yazmış bir format at sonra BIOS güncelle o sistem donmaz abi. Öyle masaüstüne falan Valorant falan oynayıpta. Software bir sıkıntı hardware bir şey olsa sana yardım ederim.

Hocam format atacağım ama sistem eskimesinden korkuyorum.

Burada da yine bir AMD vakası. Forum AMD hataları ile dolmuş.

Geri
Yukarı