3060 Ti sistem görüntü vermiyor

ZOX

Femtopat
Daha fazla  
Merhabalar, yeni PC aldim gamingentrden. Bugün yeni geldi ve ekran gelmiyor, dram yanıyor.
Sistem R5 5600X, ASUS TUF 3060 Ti, B550 TUF anakart, 650 PSU.

Bilgisayar çalıştığı halde ekranda hiçbir yazı çıkmıyorsa ekran kartın bozuktur eğer yazı çıkıyorsa BIOS'a gir RAM ve işlemciyi kontrol et bir de ara kabloyu doğru bağlayıp bağlamadığına bak.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynısı başıma geldi. Ekran kartı fanları dönmesine rağmen görüntü gelmiyordu, değişim istedim sorun çözüldü.

Son düzenleyen: Moderatör:
BIOS pilini çıkarıp takmak bende işe yaramıştı.

Eldeki sisteme taktığın için biraz da öyle oldu. Bende de aynısı yaşanmıştı. BIOS, ekran kartı sürücüsü kendisini eski karta göre ayarlıyor yeni takınca uyumsuzluk yaşabiliyor. Paketinden yeni çıkmış, BIOS'una hiç girilmemiş anakartlarda çok düşük bir ihtimal.

Merhabalar, yeni PC aldim gamingentrden. Bugün yeni geldi ve ekran gelmiyor, dram yanıyor.
Sistem R5 5600X, ASUS TUF 3060 Ti, B550 TUF anakart, 650 PSU.

Anakartınızın BIOS sürümünü güncelleyin. Bazı anakartlarda BIOS güncel olmayabilir. USB BIOS Flashback ile nasıl güncelleyeceğiniz burada yer alıyor.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
Eldeki sisteme taktığın için biraz da öyle oldu. Bende de aynısı yaşanmıştı. BIOS, ekran kartı sürücüsü kendisini eski karta göre ayarlıyor yeni takınca uyumsuzluk yaşabiliyor. Paketinden yeni çıkmış, BIOS'una hiç girilmemiş anakartlarda çok düşük bir ihtimal.

Yok, RAM'lerden biri çalışmıyordu ama görüntü vardı. İkisini çıkarıp tekrar taktıktan sonra hiç görüntü gelmemişti.

Geri
Yukarı