3060 Ti sistem için kasa ve PSU tavsiyesi

Aynen. O şekilde bir güncelleme yapılabilir.
Mesajımı biraz geç düzenledim.

PF240 daha ucuz olduğu için aradaki 200 lira başka bir yere yatırılabilir. Mesela kasayı XPG Battlecruiser yapabilir.

Mesajımı biraz geç düzenledim.

PF240 daha ucuz olduğu için aradaki 200 lira başka bir yere yatırılabilir. Mesela kasayı XPG Battlecruiser yapabilir.

Link paylaşılmış. Teşekkür ettim. Aynen, mantıklı.

Kasayı çok beğendim teşekkür ederim bütçe olarak 2 2.5k olabilir ama esnek yani demek istediğim sistemi taşıyabilecek bir PSU hatta uzun vade için bile olabilir teşekkürler cevaplar için

Teşekkürler cevap için tek kanal RAM ile 16x1 demek istediniz sanırım ben ileride 16x2'den 32 GB RAM upgrade yapmayı düşündüğüm in bu şekilde RAM seçimi yapmıştım ve bu arada bu ekran kartı daha iyi performans vermez mi?

Palit GeForce RTX 3060 Ti GamingPro OC 8GB 256 Bit Ekran Kartı

Son düzenleme:
Kasayı çok beğendim teşekkür ederim bütçe olarak 2 2.5k olabilir ama esnek yani demek istediğim sistemi taşıyabilecek bir PSU hatta uzun vade için bile olabilir teşekkürler cevaplar için

Teşekkürler cevap için tek kanal RAM ile 16x1 demek istediniz sanırım ben ileride 16x2'den 32 GB RAM upgrade yapmayı düşündüğüm in bu şekilde RAM seçimi yapmıştım ve bu arada bu ekran kartı daha iyi performans vermez mi?

Palit GeForce RTX 3060 Ti GamingPro OC 8GB 256 Bit Ekran Kartı
Güncel sistemlerde 2x8 yani 16 GB yeterlidir. Tek kanal yerine çift kanal RAM kullanımı özellikle Ryzen sistemlerde çok iyi sonuç vermekte. Ekran kartı konusunda da performansa etki edecek bir durum yok. Sunduğum model aynı GPU'ya sahip. Ben 15000 TL içine en doğru parçaları koymaya çalıştım.

Güncel sistemlerde 2x8 yani 16 GB yeterlidir. Tek kanal yerine çift kanal RAM kullanımı özellikle Ryzen sistemlerde çok iyi sonuç vermekte. Ekran kartı konusunda da performansa etki edecek bir durum yok. Sunduğum model aynı GPU'ya sahip. Ben 15000 TL içine en doğru parçaları koymaya çalıştım.
Çok teşekkür ederim

Ben de sistem topluyorum benzer ürünlerimiz coğu, PSU için yaptığım araştırmada buna yabancı forumlarda dahil;

1. Corsair'ın yanından bile geçme. (ben aldım geri iade ediyorum şu an, nedenlerini ingilizcen varsa yabancı forumlarda da bak kullanıcı yorumlarına)

2. Turk kullanıcılar arasından genel kanaat Highpower'ın gerçekten kaliteli olduğu bütcen yeterse 750w 80+ Gold al derim yoksa aynı markanın 650W lik olanı secilebilir ben 750 80+ gold siparişi vereceğim diğer markalara pek hakim değilim ama sunu da söyliyim Highpower'ın distributoründen dolayı akertek mi dediler neyse artık servis kısmı çok iyi değilmiş ama malzeme sistem 10 numara artık üstüne sıvı mıvı dökmezsen yada yıldırım düşmezse sıkıntı olmaz kanasındayım.

Ben de sistem topluyorum benzer ürünlerimiz coğu, PSU için yaptığım araştırmada buna yabancı forumlarda dahil;

1. Corsair'ın yanından bile geçme. (Ben aldım iade ediyorum şu an, nedenlerini İngilizcen varsa yabancı forumlarda da bak kullanıcı yorumlarına)

2. Türk kullanıcılar arasından genel kanaat High Power'ın gerçekten kaliteli olduğu bütcen yeterse 750W 80+ Gold al derim yoksa aynı markanın 650W'lik olanı secilebilir ben 750 80+ Gold siparişi vereceğim diğer markalara pek hakim değilim ama sunu da söyleyeyim High Power'ın distributoründen dolayı akertek mi dediler neyse artık servis kısmı çok iyi değilmiş ama malzeme sistem 10 numara artık üstüne sıvı mıvı dökmezsen ya da yıldırım düşmezse sıkıntı olmaz kanasındayım.

High Power'da güzel markadır. Kendim de kullanıyorum ama Corsair'a bunu demek çok büyük haksızlık olur. 1-2 model hariç çok kaliteli PSU'ları var. Mining işlerinde bile Corsair PSU kullanıyorlar.

Edit: İnternette kısa bir araştırma yaptım. Corsair PSU'lar hakkında. Neden alınmaması gerektiği ve neden çöp olduğunu anlatan konular 2015 yılından kalma hep.

Tabi ki birebir tecrübe etmediğim için belki ağır olmuş olabilir tabirim fakat araştırmış olduğum model CV 650 80+ bronze ve bildigim kadarıyla 2015 yılında bu model yok eski serinin yeni modeli diyenler var.

Girmediğim yer kalmadı diyebilirim bir tane olumlu haber bulsam kendimi kandırıp iade etmek istemiyordum (zaten kasıntı bir iş iade olayı) kasayı da Corsair (4000x beyaz) seçtim gayet memnunum ondan fakat PSU konusunda şahsım adına olmasa da insanların tecrübelerinden dolayı iadeye karar verdim.

Elbetteki yıllardır kullananlarda da vardır sıkıntı yasamayan fakat nasıl bi sistem nasıl bir yükte şu anda 3060 ti ve 5600x canavarlarını alıyorsam ve güc kaynağının da oldukça önemli bi parça olduğunu düşünüyorsam bu kadar olumsuz eleştiriden sonra o ikilinin yanına Corsair almak gercekten mantıklı durmadı gözümde.

Geri
Yukarı