3060 Ti sistem mi, 6600XT sistem mi?

VinZaeL

Hectopat
Daha fazla  
Herkese merhabalar. Bu sistemler arasinda hangisini tercih etmeliyim? 1. PC’nin fiyati 10.000 2. PC 11.000 3. Pc 12.000 birim. 2. Ve 3. PC’lerde NXZT kasasindan biraz korkuyorum sikinti cikarir mi sizce? (Yurt dışında yasiyorum, fiyati yazmam iyi mi bilemedim o yuzden birim olarak yazdim ama para birimi Danimarka Kronu olarak hesaplayabilirsiniz.)
  • Kasa: Corsair Carbide Spec-Delta RGB.
  • Grafik karti: ASUS Radeon RX 6600 XT Dual OC.
  • Islemci: AMD Ryzen 5 5600X Processor.
  • Sogutucu: AMD Wraith Prism RGB.
  • RAM: Kingston Fury Beast RGB DDR4 16 GB 3200 MHz.
  • SSD: Kingston NV1 NVMe PCI-e SSD 500GB.
  • Anakart: TUF Gaming B550-PRO bundkort.
  • PSU: Corsair CX750F RGB, 750W PSU hvıd.

• Kasa: NZXT H510 Elite
  • Grafik karti: Gigabyte GeForce RTX 3060 Ti Gaming 8 GB.
  • İşlemci: Intel i5-11600k
  • Sogutucu: Be Quiet! Pure rock 2
  • RAM: 2 X 8 GB Kingston HyperX RGB Fury 3600MHz.
  • SSD: 1TB WD SN550 NVMe SSD
  • Anakart: ASUS B560M-PLUS TUF Gaming(Wi-Fi)
  • PSU: 650W Corsair TX650M 80 Gold.

• Kasa: NZXT H510 Elite Sort
  • Grafik karti: Gigabyte GeForce RTX 3060 Ti Gaming 8 GB.
  • İşlemci: AMD Ryzen 5 5600X
  • Sogutucu: Be Quiet! Pure rock 2
  • RAM: 2 X 8 GB Kingston HyperX RGB Fury 3600MHz.
  • SSD: 1TB WD SN550 NVMe SSD
  • Anakart: ASUS B550M-E TUF Gaming(Wi-Fi)
  • PSU: 650W Corsair TX650M 80 Gold

Son düzenleyen: Moderatör:
2. Sistem gayet iyi. Arada bizim parayla 1500 TL var. Soğutucuyu araştırdım intel 10700K gibi oldukça ısınan bir işlemciyi 40 derece aşağı çektiğini söyleyenler var. Kasa da 280mm kadar soğutucu radyatör destekliyor. Bence alınır.

2. Sistem gayet iyi. Arada bizim parayla 1500 TL var. Soğutucuyu araştırdım intel 10700K gibi oldukça ısınan bir işlemciyi 40 derece aşağı çektiğini söyleyenler var. Kasa da 280mm kadar soğutucu radyatör destekliyor. Bence alınır.

2. sistem yukseltmek gereksiz mi olur?

Sizce ryzen 5 5600x icin 1000 birim yukseltmek gereksiz mi olur?

Ben oyumu üçüncü sistemden yana kullanıyorum. Eğer yalnızca oyun oynanacaksa ve para miktarı önemliyse ikinci sistem de alınabilir.

İkincideki işlemci tekli çekirdek performansı ve oyun performansı anlamında daha üstün ama her iki işlemci de 3060 Ti kartı oyunlarda besleyebilir. Bu yüzden oyun performans farkı ihmal edilebilir. Bu fark RTX 3080/3090 gibi kartlarda 1080p düşük ayarlarda oynatırken ortaya çıkar. RTX 3060 Ti ve RX 6600 XT için fark etmez. Ayrıca R5 5600X çoklu çekirdekte daha iyi. Render ve yayıncılık işlerinde iyi gider. Bir de bildiğim kadarıyla B560 ana kartlarda hız aşırtma yok. Ancak B550 kartlarda var. Bu sebeple çok yönlü ele alındığında üçüncü sistem kesinlikle daha iyi.

Birinci sistemi dışarıda bırakma sebebim, hem 3060 Ti GPU performansının RX 6600 XT'ye göre daha iyi olması hem de Gigabyte Gaming kart tasarımının ASUS Dual kart tasarımlarından genel olarak daha iyi olması. Ayrıca CX750F kötü bir güç kaynağı olmasa da TX650M daha üst sınıf.

Ben oyumu üçüncü sistemden yana kullanıyorum. Eğer yalnızca oyun oynanacaksa ve para miktarı önemliyse ikinci sistem de alınabilir.

İkincideki işlemci tekli çekirdek performansı ve oyun performansı anlamında daha üstün ama her iki işlemci de 3060 Ti kartı oyunlarda besleyebilir. Ayrıca R5 5600X çoklu çekirdekte daha iyi. Render ve yayıncılık işlerinde iyi gider. Bir de bildiğim kadarıyla B560 ana kartlarda hız aşırtma yok. Ancak B550 kartlarda var. Bu sebeple çok yönlü ele alındığında üçüncü sistem kesinlikle daha iyi.

Birinci sistemi dışarıda bırakma sebebim, hem 3060 Ti GPU performansının RX 6600 XT'ye göre daha iyi olması hem de Gigabyte Gaming kart tasarımının ASUS Dual kart tasarımlarından genel olarak daha iyi olması. Ayrıca CX750F kötü bir güç kaynağı olmasa da TX650M daha üst sınıf.
Cogunlukla oyun icin hocam. Ama ilerde yayin islerinede girebilirim acikcasi.

Sizce ryzen 5 5600x icin 1000 birim yukseltmek gereksiz mi olur?
İkisi aşağı yukarı aynı seviyede işlemciler. Bence yükseltmeye gerek yok yine de karar sizin. Şu videoya göz atabilirsiniz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

İkisi aşağı yukarı aynı seviyede işlemciler. Bence yükseltmeye gerek yok yine de karar sizin. Şu videoya göz atabilirsiniz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Kasa hava akisi pek olmayan bir kasa gibi sikinti cikarir mi sizce?

Kasa hava akisi pek olmayan bir kasa gibi sikinti cikarir mi sizce?
Mesh kasalara göre tabiki hava akışı daha az ama testlerde sorun yaşamadıklarını söylemişler. 3:10'dan itibaren izleyebilirsiniz.

Mesh kasalara göre tabiki hava akışı daha az ama testlerde sorun yaşamadıklarını söylemişler. 3:10'dan itibaren izleyebilirsiniz.

Tesekkur ederim tavsiyeleriniz icin.

Geri
Yukarı