3060 Ti sistemde görüntü yok

umut111

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle merhaba arkadaşlar.

2 Gün önce sistemimdeki 5500XT yerine 3060 Ti aldım. 3060 Ti'yı sisteme taktım görüntü alamadım sonra forumları kurcaladım neden yapar diye bir arkadaş yazmış onbord kart varsa tak sürücü yükle(sürücü takılmadan sürücü nasıl yüklenecek onu da bilmiyorum belki güvenli modda olabilir diye başladım) eski kartı taktım sürücüleri güvenli modda sildim sonrasında iki kartta da görüntü alamadım neyse bir hüsran oldum neyse son bir kez daha 3060 Ti'i denemeye karar verdim ve taktim enteresan şekilde neden çalıştığını anlamadığım şekilde görüntü geldi ve dedim oldu. Şimdi arada görüntüde anlık bozulmalar oluyor ama rahatsız edici değil amma velakin bilgisayar kapanınca gene siyah ekran alıyorum (monitör açık ışığı yanıyor hatta mouse klavyeyle PC'yi kullanabiliyorsun ama ekran siyah görüntü yok.)Bilgisayar canı isteyince görüntü veriyor istemeyince tık yok ne yapayım bilemedim.
BIOS'um güncel bu arada.

Sistemim.

AMD 3600X.
Anakart BIOSTAR X570 GTA.
RAM Corsair Vengeance RGB Pro 16 GB 2x8 3600 18CL.
Eski kartım RX 5500XT Sapphire 8 GB.
Yeni kart ise rxt 3060 Ti MSI Ventus 3X.

Umarım anlatabilmişimdir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Power Supply kaç Watt.

Corsair VS 550 Power ama Power yetmese bile açılması lazım sistemin.
Eski ekran kartı sürücülerini DDU ile sildin mi?

Evet yaptım onu da.
Taktın mı peki? O şekilde görüntü geldi mi?

Belki güç kaynağı yetmiyor olabilir. PSU kaç Watt?

Yani yetiyor istediği zaman açılıyor PC hatta BIOS'a girebiliyorum komut alıyor sadece ekran açık ama siyah ekranda kalıyor. Oda her zaman değil.
Taktın mı peki? O şekilde görüntü geldi mi?

İlk başta görüntü geliyordu sildim eski kartın sürücüleri sonra eski karttan da görüntü alamadım.

Aynı sorunu yaşayan birini buldum ama ben dönüştürücü kullanmıyorum.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı