R5 5600 RTX 3060 Ti sistemde fanlar çalışıyor ama görüntü yok

rafetsunal

Hectopat
Makaleler
1
Korktuğum şey başıma geldi. Kasanın parçalarını başka kasaya aktardım, sıvı soğutma taktım fakat şu an görüntü yok ne klavyede ne farede ne monitörde hiçbir türlü görüntü alamıyorum.

B550M Mortar. / 3060 Ti / R5 5600 / Crucial Ballistix 2x8 RAM / 600W +80 PSU mevcut.

Sorun RAM'erde olabilir benim başıma geldiğinde elimde farklı RAM'ler mevcuttu değiştirince açıldı. RAM'in birini çıkartıp deneyin ya da elinizde varsa başkasıyla değiştirip tekrar bakın.

Silgiyle silme işlemini de deneyebilirsiniz.

Anakarta giren kısımları nazik bir şekilde yumuşak sınav silgisiyle silip tekrar deneyin hocam.

Altın renkli kısmı kastediyorum.

Hocam o sorun genelde RAM'i görmezse olur ya da mesela elinizde 3600MHz RAM var XMP açtınız ve anakart 3600 de çalıştıracak. Bu durumda alıp 3200 MHz takarsanız yine görüntü gelmez. Anlatabildim mi bilmiyorum biraz karışık bir durum.
Elinizde deneyebileceğiniz farklı RAM var mı?

Hocam o sorun genelde RAM'i görmezse olur ya da mesela elinizde 3600MHz RAM var XMP açtınız ve anakart 3600 de çalıştıracak. Bu durumda alıp 3200 MHz takarsanız yine görüntü gelmez. Anlatabildim mi bilmiyorum biraz karışık bir durum.
Elinizde deneyebileceğiniz farklı RAM var mı?

Maalesef başka RAM yok.

Geri
Yukarı