3060 Ti sisteme sürücü güncellemesi yapılmalı mı?

Seekio

Femtopat
Daha fazla  
Ekran kartım NVIDIA 3060 Ti PC'yi açtıpımda güncelleme olduğunu gördüm. Pek anlamıyorum böyle şeylerden güncelleme faydalı mı indireyim mi?

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2024-01-20 163059.png
    Ekran görüntüsü 2024-01-20 163059.png
    318,9 KB · Görüntüleme: 40
Ekran kartım NVIDIA 3060 Ti PC'yi açtıpımda güncelleme olduğunu gördüm. Pek anlamıyorum böyle şeylerden güncelleme faydalı mı indireyim mi?

Tabii ki ekran kartınızı güncellemelisiniz. Güncelledikten sonra hızlı kurulum basın (bence) ve yüklenirken siyah ekran gidip gelmesi olacaktır. Sakın endişelenmeyin.

İndirip kurabilirsiniz genelde faydalıdır.
Yeni oyunlara destek ve optimizasyon sağlar, hâlihazırda bulunan hataları/bugları düzeltir vs. vs..

Tabii geçmişte farklı ekran kartlarına gelen yeni güncellemeler sıkıntı yaratmadı değil. Bu tip durumlar da olabiliyor. O zaman da eski sürümünüze geri dönersiniz zaten.

İndirip kurabilirsiniz genelde faydalıdır.
Yeni oyunlara destek ve optimizasyon sağlar, hâlihazırda bulunan hataları/bugları düzeltir vs. vs.

Tabii geçmişte farklı ekran kartlarına gelen yeni güncellemeler sıkıntı yaratmadı değil. Bu tip durumlar da olabiliyor. O zaman da eski sürümünüze geri dönersiniz zaten.

Kendimden örnek vermek gerekirse tarayıcıda ingilizcesi artifact olan sorunun yaşanması. Chrome ve NVIDIA sürücü bugu olduğu söyleniyor.

Dosya Ekleri

• images (3).jpg
    images (3).jpg
    9,5 KB · Görüntüleme: 17
  • x17i9oxl.jpg
    x17i9oxl.jpg
    11,1 KB · Görüntüleme: 35
RTX kartlar güncelleme daha önemli. Her yeni çıkan oyun için DLSS desteği getiriyor güncelleme.

Güncel sürümde sıkıntı yaşarsam Eski sürücüye dönme konusunda sıkıntı yaşamam değil mi?
DDU ile sürücüyü silip baştan yüklüyorsun bu kadar.

RTX kartlar güncelleme daha önemli. Her yeni çıkan oyun için DLSS desteği getiriyor güncelleme.

DDU ile sürücüyü silip baştan yüklüyorsun bu kadar.

Aradaki fark nedir hocam sizce?

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2024-01-20 164926.png
    Ekran görüntüsü 2024-01-20 164926.png
    3,3 KB · Görüntüleme: 14
Chrome ve NVIDIA sürücü bugu olduğu söyleniyor.
Bu bende de var ama tarif ettiğiniz/gösterdiğiniz kadar şiddetli değil. Evet yüksek ihtimalle gelecek sürücülerle düzeltilir ama epey bir süredir var bu problem.

OpenGL yöntemini denediniz mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı