3060 Ti vs 3060

Bütçe
9200

Hilmi_Kadir

Centipat
Daha fazla  
Şimdi arkadaşlar benim amacım 2 kartı karşılaştırmak değil bir konuyu danışmak öncelikle bir sistem topladım ekran kartım eksik sistem şu şekilde;

Gigabyte B550M k
Ryzen 5 5600.
G skil 3600 MHz RAM.
1 TB SSD.
Deep cool 550 wat 80 Plus Bronze PSU.
Beni birkaç yıl götürecek bir ekran kartına ihtiyacım var genel olarak ağır oyun oynuyorum ama tek işim oyun değil bu yüzden NVIDIA düşünüyorum taksitle alacağım ama aklımda şu var 3060 Ti kesinlikle büyük bir farkla önde ancak 8 GB VRAM beni şüphelendiriyor artık ağor oyunlar 12 GB'nin üstüne çıkmaya başladı yani 3060 Ti bu konuda yetersiz kalır gibi ancak yine de Ti modeli alınmalımı fark değer mi illede 12 GB gerekli mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Şimdi arkadaşlar benim amacım 2 kartı karşılaştırmak değil bir konuyu danışmak öncelikle bir sistem topladım ekran kartım eksik sistem şu şekilde;

Gigabyte B550M k
Ryzen 5 5600.
G skil 3600 MHz RAM.
1 TB SSD.
Deep cool 550 wat 80 Plus Bronze PSU.
Beni birkaç yıl götürecek bir ekran kartına ihtiyacım var genel olarak ağır oyun oynuyorum ama tek işim oyun değil bu yüzden NVIDIA düşünüyorum taksitle alacağım ama aklımda şu var 3060 Ti kesinlikle büyük bir farkla önde ancak 8 GB VRAM beni şüphelendiriyor artık ağor oyunlar 12 GB'nin üstüne çıkmaya başladı yani 3060 Ti bu konuda yetersiz kalır gibi ancak yine de Ti modeli alınmalımı fark değer mi illede 12 GB gerekli mi?

Bütçe yetiyorsa RX 6700 XT öneririm.

Optimizasyon sorunlu oyunlar çıktı son zamanlarda. 8 GB bence korkutmasın alacağınız fiyat korkutsun zira sıfır aldığınız an çok zararınız oluyor.

Peki hocam nasıl güvenebilirim 2..el şehir dışını nasıl test edebilirim.

2. ele yönel bence.
3080,3090 bulunur.

Böyle bir şey güvenilir olur mu sizce.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı