3060 Ti vs. 6700 XT

AMD'nin yazılımının Nvidia'dan daha iyi olduğunu söylemeni tarihe not düşelim.

6700XT ve RTX 3070 farklı segmentteler. Ayrıca benzer segment ve aynı GPU'lu kart olsalar bile ısınma olayı modelden modele (hatta aynı model revizyona uğramışsa) değişir. Bunu ek bilgi olarak verelim.

Yazılımdan kasıt kullanıcı ara yüzü değişimi ise o zevk meselesi. Nvidia kendimi bildim bileli aynı ara yüzde. Küçük değişiklikler elbet olmuştur ama fark etmedim bu değişimleri. Bu aslında iyi bir şey. Adamların alt yapısının sağlamlığını ve ucu açık olduğunu gösterir. Kullanım açısından da pratik bir şeydir.

Herhangi Nvidia kartlı sistemin başına otursan ve aradan yıllar geçse de neyin nerede olduğunu bilirsin. Seni yormaz ve zaman kazandırır.

AMD ekran kartı çok uzun yıllar boyunca kullandım. BF3 ilk çıktığından beri AMD kart kullandım 3 ayrı nesil. Son ikisi 270X ve RX 480 idi. RX 480 yanınca RTX 2060 aldım. Aylar sonra toplu para lazımdı sattım kartı, boşta kaldım 6-8 ay kadar. Sonra kuzenin yedek 270X'ini kullandım idareten. Sürekli farklı ara yüz vardı.

Atıyorum Freesync açacaksın ara ki bulasın. Kare hızı sınırlama açacaksın, haydi ara bul yeni ara yüzde. Oyun kaydını açacaksın ayrı bir dert. Online oyun için düşük giriş gecikmesine yönelik ayar yapacaksın ara bul.
Sonra RTX 2070 aldım kafam rahat. Oyun kaydında yok sesi kaydetmedi, R6 Siege oyununda bir yer patlatıldığında oyunun çökmesi (RX 480 kullanırken aylarca boyunca çıkan ve beta olmayan sürücülerde olan) vs. gibi AMD'nin güncelleme notlarında da itiraf ettiği hatalar filan kalmadı.

Yazsam destan olur. Kendimi bildim bileli AMD kartlarında aynı fiyattaki Nvidia kartlara göre daha yüksek BIT ve daha fazla VRAM koyar. Performans ve sürücü kalitesini çözemedikten sonra süs diye yattı hep. Kartın ömrü bitti o bol bol dağıttığı VRAM'lerin kapasitesine hiç yaklaşılmadı.

Teknoloji ezber bozar, umarım AMD aklını başına alır da gerçekten Nvidia'ya alternatif olur. Dünyada kart kıtlığı olduğu halde millet boşuna Nvidia stoğu beklemiyor.

Dünyadaki birçok yayıncının da sponsoru Nvidia olacak değil herhalde. Adamlar sorun yaşamaktan tırsıyor iş icabı. Gelir kapısı sonuçta, donanım/yazılıyla uyum ve sorunsuzluk istiyor.

Yerli ve yabancı birçok editör vs. taraflı zannedilir diye AMD'nin bu hatalarına hafiften değinip geçiniyor. Yanlış hatırlamıyorsam Recep BALTAŞ bir ara net konuşmuştu AMD'nin yaptığı iş ile ilgili.
Nasıl ki işlemci de Ryzen serisi ile vurdu geçtiyse AMD, 6000 serisi ile de geleceğe göz kırptı.
GTX 1060 kullandım, RX 5700XT kullandım.
Dediklerinin hepsi bu iki kart için olsa doğruydu.
Ama şu anda elimde RTX 3070 ve 6700XT var ve ben oyun için 6700XT kullanıyorum.
DP kablosu 6700XT ye bağlı.
Ayrıca kullanıcı yorumlarına bakarsan 6000 serisinde eski AMD kronik sorunlarının pek görülmediğini de görürsün.

Sahip olduğum Asus ROG 6700XT nin incelemesi buyur.

@Teacher80 MSRP satıcı fiyatı değildir. RX 570'i 10.000 TL'ye de satan var ona bakarsak. Dün de 6900 XT Gaming gecesinde 17K'ya satıldı. Bir anlamı yok anlayacağın.

Aynen 1 ay önceydi herhalde 3080 Ti sattı Gaming gecesinde 15 16 bin falandı.

Bilerek aynı model seçtim ki fiyat farkını olabildiğince sadece içindeki GPU belirlesin. Olabildiğince objektif fiyat kıyaslaması için.

Neyin anlamı var. Objektif kıyaslama yapmaya çalışmayalım da sadece senin dediğine mi kefil olalım. Ona bakarsan be de NVIDIA kartların piyasa fiyatı stok yokluğundan yüksek derim. Kahvedeki aşık atışması gibi uzar gider. Kim kimin lafının üstüne laf ederse o mu haklı olsun.

Yine yazdığımı anlamıyorsun. Güncel testlere göre kıyastan bahsettim. Senin kartını aldığın zamanda 3080 Ti olmaması yüzünden güncel durumu yok mu sayalım. Senin seçiminden dolayı seni yargılayan yok, kaldı ki kimsenin haddi değil sana veya bir başkasına bunu yapmak.

6900 XT ile kıyasla o zaman ya da 6900 XT ile 3060'ı kıyasla olmadı ne alaka güncellik her kartın segmenti var.

Aynen 1 ay önceydi herhalde 3080 Ti sattı Gaming gecesinde 15 16 bin falandı.

6900 XT ile kıyasla o zaman ya da 6900 XT ile 3060'ı kıyasla olmadı ne alaka güncellik her kartın segmenti var.
Segmentine göre kıyaslıyoruz zaten. 6900XT'nin Nvidia'daki rakibi nedir? Nvidia ilk önce RTX 3000 serisini tanıttı TI olmadan, AMD aradaki boşluklara 6000 serisi ile cevap verdi, Nvidia da arada kalan boşlukları TI modelleri ile doldurdu, bu şekilde birbirlerinin karşısına kartlar çıkarıyorlar. Ne yani senin kafana göre milat mı belirleyelim şu vakitten sonrakiler sayılmaz diye. Adamlar neden bu kıyaslamayı yapmış sence?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Allah'tan kafaları senin gibi çalışmıyor. Gerçi öyle olsa bu kanal böyle isim yapamazdı:)

Segmentine göre kıyaslıyoruz zaten. 6900XT'nin NVIDIA'daki rakibi nedir? NVIDIA ilk önce RTX 3000 serisini tanıttı Ti olmadan, AMD aradaki boşluklara 6000 serisi ile cevap verdi, NVIDIA da arada kalan boşlukları Ti modelleri ile doldurdu, bu şekilde birbirlerinin karşısına kartlar çıkarıyorlar. Ne yani senin kafana göre milat mı belirleyelim şu vakitten sonrakiler sayılmaz diye. Adamlar neden bu kıyaslamayı yapmış sence?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Allah'tan kafaları senin gibi çalışmıyor. Gerçi öyle olsa bu kanal böyle isim yapamazdı:)

Sen kafana göre belirledin ya o zaman oluyor değil mi? Adamlar tabii çıktıkça video yapacak nemalanacak aktif olmak zorundalar. Vaktim yok sırf sen ölümüne savunuyosun diye baktım videoya 6800XT nerede tıkanmış senin dediğin gibi? 6800XT kasım 2020 çıktı bu kart yeni daha Haziran'da çıktı baştan saçma kıyas. Herkesin kafası çalışıyor merak etme sen. Sahip olduğunuzu kullanın bırakın boş işleri... Babanızın malı gibi savunmayın ben kullanıyorum ona göre yazdım kullanırsanız yazarsınız...

Sen kafana göre belirledin ya o zaman oluyor değil mi? Adamlar tabii çıktıkça video yapacak nemalanacak aktif olmak zorundalar. Vaktim yok sırf sen ölümüne savunuyosun diye baktım videoya 6800XT nerede tıkanmış senin dediğin gibi? 6800XT kasım 2020 çıktı bu kart yeni daha Haziran'da çıktı baştan saçma kıyas. Herkesin kafası çalışıyor merak etme sen. Sahip olduğunuzu kullanın bırakın boş işleri... Babanızın malı gibi savunmayın ben kullanıyorum ona göre yazdım kullanırsanız yazarsınız...
Dikkat ettiysen kıyaslama, ölçüm vs. konularından bahsediyorum. İhtiyacına göre çözünürlüğe göre işlerin değiştiğinden. Kimseye gidip kartını sat diyen yok. Olayı kişiselleştirip savunmaya geçen kim acaba? Bir şey anlatırken ezbere bu iyidir bu kötüdür diyen kim?
Herkesin kafası çalışıyor merak etme sen demen bile konuyu kestirip atmak için. O zaman bu forumlarda millet niye konuşu açıyor? Niye tartışıp bir sonuca varmaya çalışıyor? Oldu ağam, oldu paşam. Bizler maraba sen ağamız ol. Çok yaşa.
Yazdığım mesajlara bakarsan bildiğim püf noktalar, deneyimlerim ve dikkat edilmesi gereken şeyler. Peki sen ne yapıyorsun? Hemen birisini bir konuma koyuyorsun. Ölümüne savunuyorsun diyerek mi millete örnek oluyorsun. Vaktim yok diyerekten de konuyu yazana, insanlara ne kadar itibar ettiğin belli oluyor.

Dikkat ettiysen kıyaslama, ölçüm vs. konularından bahsediyorum. İhtiyacına göre çözünürlüğe göre işlerin değiştiğinden. Kimseye gidip kartını sat diyen yok. Olayı kişiselleştirip savunmaya geçen kim acaba? Bir şey anlatırken ezbere bu iyidir bu kötüdür diyen kim?
Herkesin kafası çalışıyor merak etme sen demen bile konuyu kestirip atmak için. O zaman bu forumlarda millet niye konuşu açıyor? Niye tartışıp bir sonuca varmaya çalışıyor? Oldu ağam, oldu paşam. Bizler maraba sen ağamız ol. Çok yaşa.
Yazdığım mesajlara bakarsan bildiğim püf noktalar, deneyimlerim ve dikkat edilmesi gereken şeyler. Peki sen ne yapıyorsun? Hemen birisini bir konuma koyuyorsun. Ölümüne savunuyorsun diyerek mi millete örnek oluyorsun. Vaktim yok diyerekten de konuyu yazana, insanlara ne kadar itibar ettiğin belli oluyor.

Gerçekten merak ediyorum sen yazdıklarını okumuyor musun? 2 mesaj üste kendi yazdıklarına bak bir önce bence. Anlamadım bende konuyu kilitlesinler saçma yöne gitti iyice. Bir şey yazıyorsun millet cevap verince başka yere çekiyorsun. Kendi yazdıklarınla başlayıp cevap verdim sana. Kendi yazdıklarınıda oku bence sana tavsiye. Bende yazmam daha bu konuya sen yaz dur kendi kendine artık.

Son düzenleyen: Moderatör:
Gerçekten merak ediyorum sen yazdıklarını okumuyor musun? 2 mesaj üste kendi yazdıklarına bak bir önce bence. Anlamadım bende konuyu kilitlesinler saçma yöne gitti iyice. Bir şey yazıyorsun millet cevap verince başka yere çekiyorsun. Kendi yazdıklarınla başlayıp cevap verdim sana. Kendi yazdıklarınıda oku bence sana tavsiye. Bende yazmam daha bu konuya sen yaz dur kendi kendine artık.
Gerçekten offtopic olmaya başladı, kilitlemek en iyisi olur. Benim arkadaşa cevabım eğer 3060Ti ile aynı fiyattan bulursa 6700 XT, yoksa 3060 Ti almasıdır.
Palyalço kaçar.

Yeni konular

Geri
Yukarı