3060 Ti vs 6700XT sistem tavsiyesi

PiyazBey

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba, bir kardeşime bilgisayar toplayacağım. Daha lisenin başında ve oyun geliştirmeye bir hayli hevesli, güzel işler çıkartıyor.
Bu kardeşime üniversiteye kadar sorun yaşamayacağı, üniversitede de isterse parçaları değiştirerek yükseltebileceği bir masaüstü bilgisayar topluyorum.
Bütçe kasa için 17500TL'yi çok aşmamalı. Toplam bütçe klavye, mouse, ekran ile 20bin TL.

İki farklı sistem ekteki resimlerdedir. 1. NVIDIA RTX 3060 Ti, 2. AMD RX 6700XT'li bir sistem. Siz olsanız hangisini tercih ederdiniz. Ekran kartı performansları çok yakın. Render işlemleri için de CUDA çekirdeğinin iyi olması gerektiği yazılmış forumda.
Fikirlerinizi bekliyorum. Farklı öneriler varsa da açığım.
1.sistem

1671197546302.png

2.sistem
1671197680196.png

Merhaba, bir kardeşime bilgisayar toplayacağım. Daha lisenin başında ve oyun geliştirmeye bir hayli hevesli, güzel işler çıkartıyor.
Bu kardeşime üniversiteye kadar sorun yaşamayacağı, üniversitede de isterse parçaları değiştirerek yükseltebileceği bir masaüstü bilgisayar topluyorum.
Bütçe kasa için 17500TL'yi çok aşmamalı. Toplam bütçe klavye, mouse, ekran ile 20bin TL.

İki farklı sistem ekteki resimlerdedir. 1. NVIDIA RTX 3060 Ti, 2. AMD RX 6700XT'li bir sistem. Siz olsanız hangisini tercih ederdiniz. Ekran kartı performansları çok yakın. Render işlemleri için de CUDA çekirdeğinin iyi olması gerektiği yazılmış forumda.
Fikirlerinizi bekliyorum. Farklı öneriler varsa da açığım.
1.sistem

Eki Görüntüle 1604130

2.sistem
Eki Görüntüle 1604132

AMD'ye nedense ısınamadım hiç. NVIDIA teknolojilerini sürekli güncel tutuyor ve aşırı yenilikçiler bu konuda. Kronik sorunlar bildiğim kadarıyla AMD'ye göre daha az olduğu için ben NVIDIA sistemi tercih ederdim.

Anakartı iyi bir B550 serisinde almanızı tavsiye ederim PCI 4.0 SSD koyup B450 anakart koymuşlar.
İki sistem arasın da kalsam 3060ti olanı seçerdim ama PSU markasını da göremedim o sistemin eğer render, yayın işleriyle uğraşmayacaksanız 6700XT sistem de gayet iyi.

Anakartı iyi bir B550 serisinde almanızı tavsiye ederim PCI 4.0 SSD koyup B450 anakart koymuşlar.
İki sistem arasın da kalsam 3060ti olanı seçerdim ama PSU markasını da göremedim o sistemin eğer render, yayın işleriyle uğraşmayacaksanız 6700XT sistem de gayet iyi.
SSD'ler normalde 500 GB. Kendim 1TB yükseltme yaptım. SSD'de PCI 4.0 yazılsa da okuma yazma hızlarını 3.0 karşılıyor diye biliyorum. B550 anakart eklersek bir hayli bütçe farkı oluşuyor. Sistem oyun yazılım geliştirmek için kullanılacağı için Render işleri de olacaktır. PSU markası Gamegaraj'ın kendisine ait olan bir güç kaynağı. Gene bütçe çok aşıldığı için en uygunu bunu seçmek durumundayım.

Hocam bence PSU konusunda aşırı titiz olmalısınız. Çok konu mevcut formlar içinde o kadar para verip belki borca girip sistem alıyorsunuz ve güvenilir ellere teslim etmelisiniz. Belki kalitelidir herhangi bir incelemesini veya kullanan ile tanışmadım ama bir daha düşünün derim. Render lazım ise kesinlikle o zaman Nvidia tarafına odaklanın size daha çok yararı olacaktır.

3060ti olan daha mantıklı.Ek olarak bilgi amaçlı şunu da ileteyim. nvdia RTX kartları için "Nvdia Canvas" diye yapay zeka tabanlı bir uygulama var, ücretsiz kullanıma sunuyolar.3060ti alırsan uygulama aklında olsun, çok güzel görseller oluşturulabiliyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
, burdan da özet bilgiler edinebilirsin.

3060ti olan daha mantıklı.Ek olarak bilgi amaçlı şunu da ileteyim. nvdia RTX kartları için "Nvdia Canvas" diye yapay zeka tabanlı bir uygulama var, ücretsiz kullanıma sunuyolar.3060ti alırsan uygulama aklında olsun, çok güzel görseller oluşturulabiliyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
, burdan da özet bilgiler edinebilirsin.
Bilgim var, teşekkürler. Kendi bilgisayarımda kullanmıştım. İleride oyun kapağı vs. yapmak için kullanılabilir.

Geri
Yukarı