3060 ve 3050 Ti ne zaman çıkacak?

Hocam RTX 3050 çıktığında ki çıkarsa bile stok olucağına mı inanıyorsunuz ? Stok olsa bile ben o kadar düşük bir fiyatı olacağını düşünmüyorum. RT teknolojisi ve DLSS gibi teknolojilerin bulunduğu bir kart yapay zekada cabası. 2500 TL hiç yakın gelmiyor bana.
Teknoloji zamanla ucuzlayan bir şey değil mi ? Bu kadar pahalı olacaksa getirmesinler zaten ne amacı kalıyor? RTX 3060 Ti 400 dolara satılmıyor mu? RTX 3050 250 dolardan gelirse 2500 TL'ye satılabilir niye olmasın?

Dolar kurunun ikinci çeyrek de 6.90-7 seviyelerinde olması bekleniyor. Haziran ayında stok probleminin çözülmesi ve dolar düşüşünün fiyatlara tam anlamıyla yansımasıyla şu anki durumdan çok daha uygun fiyatlara ekran kartı bulunabileceği fikrindeyim. 3060'ın 2400 Türk lirasi 3060 Ti'ın 3500 Türk lirası seviyelerinde olmasını bekliyorum açıkçası.

@Ghosttr765 komik olan nedir bu mesajda? Dedikleri gayet doğru.

Dolar kurunun ikinci çeyrekte 6.90-7 seviyelerinde olması bekleniyor. Haziran ayında stok probleminin çözülmesi ve dolar düşüşünün fiyatlara tam anlamıyla yansımasıyla şuanki durumdan çok daha uygun fiyatlara ekran kartı bulunabileceği fikrindeyim. 3060'ın 2400 Türk lirasi 3060ti ın 3500 Türk lirası seviyelerinde olmasını bekliyorum açıkçası.
Üstad ağzından bal damlıyor,inşallah dediğin gibi olur.Ama benim şahsi fikrim 3060 en az 3.500 Türk lirası bandında olacağı.

Üstat ağzından bal damlıyor, inşallah dediğin gibi olur. Ama benim şahsi fikrim 3060 en az 3.500 Türk lirası bandında olacağı.

Teknoloji zamanla ucuzlayan bir şey değil mi? Bu kadar pahalı olacaksa getirmesinler zaten ne amacı kalıyor? RTX 3060 Ti 400 dolara satılmıyor mu? RTX 3050 250 dolardan gelirse 2500 TL'ye satılabilir niye olmasın?

Bu bahsettiklerinizin hepsi stoklar düzelirse olur. Onun dışında 7K altı satılması mümkün değil. Kaldı ki stoklar düzelse bile 5K ya falan satılır 3060 Ti diye düşünüyorum.

Üstad ağzından bal damlıyor,inşallah dediğin gibi olur.Ama benim şahsi fikrim 3060 en az 3.500 Türk lirası bandında olacağı.
hocam yeni gördüm mesajınızı. Şöyle söyleyeyim dolarda gerilemenin 6.20 lere kadar devam edeceği öngörülüyor yıl sonuna kadar. 329 dolarlık bir karttan bahsediyoruz.. %18 kdv oranı var birde.. şuan ki durum tamamen taleple alakalı üretimde bir sıkıntı yok. 3060 lar mining için elverişsiz olacakmış ve şuan farkettiyseniz parçalarda düşüş hissetiriyor benim takip ettiğim parcalarda 100-200 lira arası düşüşler var devam da edecek.. Ekran kartı stok problemi erken çözülecek mart nisan gibi öyle olmaza yan parça üreticileri zarar görüyor.. Bu yüzdendir ellerinde ekran kartı olan firmalar hazır sistem şeklinde satıyor yoksa işlemci elinde kalacak.. Bende 3060 Ti bekleyenlerdenim sanırim yeni surümüyle mining yapmak onun içinde zorlaşacak..

hocam yeni gördüm mesajınızı. Şöyle söyleyeyim dolarda gerilemenin 6.20 lere kadar devam edeceği öngörülüyor yıl sonuna kadar. 329 dolarlık bir karttan bahsediyoruz.. %18 kdv oranı var birde.. şuan ki durum tamamen taleple alakalı üretimde bir sıkıntı yok. 3060 lar mining için elverişsiz olacakmış ve şuan farkettiyseniz parçalarda düşüş hissetiriyor benim takip ettiğim parcalarda 100-200 lira arası düşüşler var devam da edecek.. Ekran kartı stok problemi erken çözülecek mart nisan gibi öyle olmaza yan parça üreticileri zarar görüyor.. Bu yüzdendir ellerinde ekran kartı olan firmalar hazır sistem şeklinde satıyor yoksa işlemci elinde kalacak.. Bende 3060 Ti bekleyenlerdenim sanırim yeni surümüyle mining yapmak onun içinde zorlaşacak..
Galiba sadece hazır sistemde satışa çıkacak.

Galiba sadece hazır sistemde satışa çıkacak.
Hazır sistemde de olabilir veya tek satılamaz şeklinde sistem özelleştirmesiyle olabilir başlangıçta yüksek fiyatlanmayla çıkabilir ama ben nisan-haziran ayları arası kendi fiyatına yaklaşacağina eminim 3060ti yeni versiyonlarınında bir takım donanımsal degişikle madencilik için büyük performans kaybı getirecegini söylediler bakalım.

Dolar kurunun ikinci çeyrekte 6.90-7 seviyelerinde olması bekleniyor. Haziran ayında stok probleminin çözülmesi ve dolar düşüşünün fiyatlara tam anlamıyla yansımasıyla şuanki durumdan çok daha uygun fiyatlara ekran kartı bulunabileceği fikrindeyim. 3060'ın 2400 Türk lirasi 3060ti ın 3500 Türk lirası seviyelerinde olmasını bekliyorum açıkçası.
keşke ben de o kadar iyimser olabilsem bbence bu ülkede o kartlar tekrar 6k nın altına düşmez

Geri
Yukarı