3070 sistem nasıl?

Bütçe
10.000-15.000

Never_More

Hectopat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
İlk mesajımdan herkese selam! Toplamayı düşündüğüm sistem hakkında önerilerinizi ve görüşlerinizi bekliyorum. Yaklaşık 7-8 senedir oyunlarda leş ama günlük kullanım için ideal bir laptop kullanıyorum ve witcher 3'ten bu yana oynamak istediğim ama oynayamadığım 100 oyun filan birikti. Yaklaşık 1 haftadır PC toplamak için araştırma yaparken yaşadığım duygu karmaşasını size anlatamam ama bilenler bilir. Bilgisayarın olabildiğince fiyat performans ama aynı zamanda uzun ömürlü olmasını istiyorum. O yüzden günü kurtaracak bir sistem pek bana göre değil. Bilgisayarı şu senaryoyla kullanmayı düşünüyorum: İlk önce hali hazırda bulunan 4k(60 Hz) TV de, sonra 2K monitörde sonra 1080p monitörde çift ekran olucak şekilde kullanacağım bir senaryo çizdim kafamda. Sizce toplamayı düşündüğüm sistem ne kadar bu senaryoya uygun?

Birde @RPM ' e bir sorum olucak. Öncelikle forumda bilgisayar toplama konusunda yardımcı olmaya çalışan herkese ama özellikle sana teşekkürler. Sistemdeki işlemci/anakart paketini birçok mesajında önerdiğini gördüm. Bu işlemci ve anakartını montajlayıp gönderiyorlarmış. Acaba hasarlı veya iade edilen bir ürün olabilirmi. Bir de 5600x'in stock soğutucusunu da takıyorlarmı? QP'ye telefonla ulaşamadım. Maillerimede kısa kısa kaçamak cevap verdiler ondan kafamda şüphe uyandı. Sana belki biliyorsundur diye sorayım dedim.

6.720 tl

5600x + Asus Prime X570-P(4,800 tl)

780 tl

580 tl

820 tl

450 tl

İleride sistem yetmemeye başladığında 5600x'in soğutucusunu değiştirip OC yapmayı düşünüyorum.

TOPLAM: 14150 tl (içim gidecek biraz)

İlk mesajımdan herkese selam! Toplamayı düşündüğüm sistem hakkında önerilerinizi ve görüşlerinizi bekliyorum. Yaklaşık 7-8 senedir oyunlarda leş ama günlük kullanım için ideal bir laptop kullanıyorum ve witcher 3'ten bu yana oynamak istediğim ama oynayamadığım 100 oyun filan birikti. Yaklaşık 1 haftadır PC toplamak için araştırma yaparken yaşadığım duygu karmaşasını size anlatamam ama bilenler bilir. Bilgisayarın olabildiğince fiyat performans ama aynı zamanda uzun ömürlü olmasını istiyorum. O yüzden günü kurtaracak bir sistem pek bana göre değil. Bilgisayarı şu senaryoyla kullanmayı düşünüyorum: İlk önce hali hazırda bulunan 4k(60 Hz) TV de, sonra 2K monitörde sonra 1080p monitörde çift ekran olucak şekilde kullanacağım bir senaryo çizdim kafamda. Sizce toplamayı düşündüğüm sistem ne kadar bu senaryoya uygun?

Birde @RPM ' e bir sorum olucak. Öncelikle forumda bilgisayar toplama konusunda yardımcı olmaya çalışan herkese ama özellikle sana teşekkürler. Sistemdeki işlemci/anakart paketini birçok mesajında önerdiğini gördüm. Bu işlemci ve anakartını montajlayıp gönderiyorlarmış. Acaba hasarlı veya iade edilen bir ürün olabilirmi. Bir de 5600x'in stock soğutucusunu da takıyorlarmı? QP'ye telefonla ulaşamadım. Maillerimede kısa kısa kaçamak cevap verdiler ondan kafamda şüphe uyandı. Sana belki biliyorsundur diye sorayım dedim.

6.720 tl

5600x + Asus Prime X570-P(4,800 tl)

780 tl

580 tl

820 tl

450 tl

İleride sistem yetmemeye başladığında 5600x'in soğutucusunu değiştirip OC yapmayı düşünüyorum.

TOPLAM: 14150 tl (içim gidecek biraz)
SSD bu olabilir.

İlk mesajımdan herkese selam! Toplamayı düşündüğüm sistem hakkında önerilerinizi ve görüşlerinizi bekliyorum. Yaklaşık 7-8 senedir oyunlarda leş ama günlük kullanım için ideal bir laptop kullanıyorum ve Witcher 3'ten bu yana oynamak istediğim ama oynayamadığım 100 oyun falan birikti. Yaklaşık 1 haftadır PC toplamak için araştırma yaparken yaşadığım duygu karmaşasını size anlatamam ama bilenler bilir. Bilgisayarın olabildiğince fiyat performans ama aynı zamanda uzun ömürlü olmasını istiyorum. O yüzden günü kurtaracak bir sistem pek bana göre değil. Bilgisayarı şu senaryoyla kullanmayı düşünüyorum: İlk önce halihazırda bulunan 4K(60 Hz) TV'de, sonra 2K monitörde sonra 1080P monitörde çift ekran olacak şekilde kullanacağım bir senaryo çizdim kafamda. Sizce toplamayı düşündüğüm sistem ne kadar bu senaryoya uygun?

Bir de @RPM'e bir sorum olacak. Öncelikle forumda bilgisayar toplama konusunda yardımcı olmaya çalışan herkese ama özellikle sana teşekkürler. Sistemdeki işlemci/anakart paketini birçok mesajında önerdiğini gördüm. Bu işlemci ve anakartını montajlayıp gönderiyorlarmış. Acaba hasarlı veya iade edilen bir ürün olabilir mi? Bir de 5600X'in stock soğutucusunu da takıyorlar mı? QP'ye telefonla ulaşamadım. Maillerimede kısa kısa kaçamak cevap verdiler ondan kafamda şüphe uyandı. Sana belki biliyorsundur diye sorayım dedim.

6.720 TL

5600X + ASUS Prime X570-P(4, 800 TL)

780 TL

580 TL

820 TL

450 TL

İleride sistem yetmemeye başladığında 5600X'in soğutucusunu değiştirip OC yapmayı düşünüyorum.

TOPLAM: 14150 TL (içim gidecek biraz)

Fiyatlar iyi alınır. Ekran kartını daha ucuz modeller vardı diye hatırlıyorum 6K civarı. Kasa olarak mümkünse P400A RGB öneririm ama bütçe yeterli değilse attığınız da iyi. PSU olarak MWE Bronze V2'de olabilir çift 8 pin girişi var.

Hocam bu sisteme bir bakmanızı öneririm.

Yeni konular

Geri
Yukarı