3070 Ti ekran kartı alınır mı?

Memory sıcaklığına baktınızmı kaç derece oluyor ?
Hocam çok anlamıyorum memory sıcaklığı ne oluyor ancak MSI Afterburner'dan ekran kartı sıcaklığına baktığımda oyun esnasında 50-60 derecelerde geziyor ama 60 üzerine çıktığını pek görmedim. ASUS ROG Strix 3090 OC modelini kullanıyorum.

Hocam çok anlamıyorum Memory sıcaklığı ne oluyor ancak MSI Afterburner'dan ekran kartı sıcaklığına baktığımda oyun esnasında 50-60 derecelerde geziyor ama 60 üzerine çıktığını pek görmedim. ASUS ROG STRIX 3090 OC modelini kullanıyorum.

Bellek sıcaklığı oluyor 24 GB dediğin yer yani onu da HWMonitor'den bakabilirsin oyun oynarken.

Ben 3070Ti üzerinin 4K için gerekli olduğunu düşünüyorum tabii sizin tercihiniz.
2K'da daha deneyimleme şansım olmadı ama ben de fena performans vermiyor diye duydum.
Zaten bütçe varsa 4000 serisi çok üzerinde bu kartların.
Arkadaşım 4080 aldı sağlam üzerinde kalıyor.

Monitör değişikliği ve 4K Forza Horizon (şuan 5120x1440 aslında çözünürlük) istediğim için ben de 3080 Ti aldım. Eğer PSU, işlemci yetiyorsa ve bütçeniz müsaitse 3080 Ti daha iyi olur. Ben arkadaşımdan ikinci el olarak piyasanın yarı fiyatına aldım. Öyle bulabilirseniz bildiğiniz bir kart, değerlendirin derim.

Çok doğru valla sırf bu nedenle 3080 TI yerine 3090 aldım. 24 GB VRAM olmasını istedim ve o kadar doğru karar vermişim ki. En basit örnek olarak Resident Evil serilerinde full kaplamaları ayarladığımda 13 GB civarı VRAM kullanıyor sistem ve 3080 TI bile olsa yeterli gelmeyecekti. O nedenle en az 12 GB VRAM olmalı artık günümüzde. 8 GB falan eski kaldı.
Hocam o kadar da değil abartıyorsunuz bence. 3070 kartların 8GB VRAM’i var ve her oyunu full ayarlarda açabilecek kapasitede. Nasıl eskide kaldı? Daha 2 yıl önce çıkmış bir karta eski demeniz mantıklı değil.

Hocam o kadar da değil abartıyorsunuz bence. 3070 kartların 8GB VRAM’i var ve her oyunu full ayarlarda açabilecek kapasitede. Nasıl eskide kaldı? Daha 2 yıl önce çıkmış bir karta eski demeniz mantıklı değil.
Yok eski derken 8GB VRAM için dedim. Çok güzel kartlar hepsi. 3070 ve 3080 serisi kartlarla Ultra grafiklerle çok güzel tatmin edici oyun deneyimi yaşanır ki dediğim gibi ben kendim de 3080 TI alacaktım. Ancak ben oyunlarda dokuları maksimuma çekip oynamayı seviyorum. Belki pratikte birşey farketmiyor ancak örnek verecek olursam RE8 Village'da texture paketini en sona çektiğimizde VRAM kullanımı neredeyse 2 katına çıkıyor (7 GB'dan 13 GB civarına çıkıyor). 3080 TI ile bunu sağlayamayacağımı bildiğimden 3090 aldım. Ama tabi ki görünürde çok fark yok ama almışken iyisini alayım dedim.

Yeni konular

Geri
Yukarı