3070 Ti hazır sistem alınır mı?

Çok iyi fiyat gibime geldi. Fakat SSD değiştirilmeli diye düşünüyorum. Çünkü dram yoktu galiba.

Ben de öyle demiştim fakat tercih edilmemesinin sebebi fiyatına göre çok kötü olmasıydı. SATA'ya düşmek ne kadar mantıklı bilgim olmadığı için bilmiyorum.

@messinicocugu dram ve ram arasındaki fark nedir acaba?
RAM gibi, yüksek hızlı çalışan bir bellek. Önbellek görevi görür, önbelleğe alınan dosyalar daha hızlı okunup yazılır. Ayrıca DRAM bulunduran SSD'lerde NAND yongalar daha az yorulur, dolayısıyla SSD'nin ömrü artar, performansı kolay kolay düşmez.

RAM gibi, yüksek hızlı çalışan bir bellek. Önbellek görevi görür, önbelleğe alınan dosyalar daha hızlı okunup yazılır. Ayrıca dram bulunduran SSD'lerde NAND yongalar daha az yorulur, dolayısıyla SSD'nin ömrü artar, performansı kolay kolay düşmez.

Ekran kartları düşecek lafları duyuyoruz her yerden. Ama Türkiye şartlarında bir şeyi almaya karar verdiğimiz an almamız gereken an oluyor genellikle. Yarına ne olacağı hiç belli değil çünkü. Bu kasayı parçaları değiştirip alan pişman olur mu sizce yaza doğru fiyatlar düşmeye devam ederse?

Ekran kartları düşecek lafları duyuyoruz her yerden. Ama Türkiye şartlarında bir şeyi almaya karar verdiğimiz an almamız gereken an oluyor genellikle. Yarına ne olacağı hiç belli değil çünkü. Bu kasayı parçaları değiştirip alan pişman olur mu sizce yaza doğru fiyatlar düşmeye devam ederse?
Mayıs'tan sonra yeni vergilerin devreye girmesiyle almayan üzülebilir. Ekran kartı hariç diğer bileşenlerin düşeceğini sanmıyorum. Ekran kartı ise vergilerden sonra belli olur. İnşallah düşüş devam eder.

Mayıs'tan sonra yeni vergilerin devreye girmesiyle almayan üzülebilir. Ekran kartı hariç diğer bileşenlerin düşeceğini sanmıyorum. Ekran kartı ise vergilerden sonra belli olur. İnşallah düşüş devam eder.
Vergi olayı nedir hocam ?

Şu şekilde bir kasa buldum ama normal mi?

Hocam yakın zamanda bende 3070 Ti model ekran kartı satın aldım. Araştırma yaparken ASUS TUF serisi 3070 Ti modellerinde aşırı ısınma yapıyor şeklinde yorumlara denk gelmiştim. Şu an için kaynak bulamıyorum fakat araştırmanızda fayda var.

Geri
Yukarı