3070 Ti overclock yapma

alafranga

Hectopat
Merhaba, Zotac RTX 3070 Ti AMP Holo ve 10700 kullanıyorum.
Ufak bir overclock yapmak istiyorum karta. Aşağı yukarı 10 FPS kadar arttırsam yeter.
Bu bağlamda Core Clock ve Memory Clock ayarlarını ne kadar arttırmam gerekir acaba?
Core Clock mu daha yüksek olmalı yoksa Memory Clock mu, aralarındaki oran ne olmalı?

Arkada MSI Kombustor'da test açıkken Memory Clock'u 100'er 100'er arttırın Core Clock'u da 30'ar 30'ar arttırın. Yırtılma başladığında arttırmayı bırakın, hatta biraz düşürün ve sıcaklıkları da kontrol edin çok artarsa yapmayın.

Arkadaşlar gerek yok demiş ama bende de 3070 Ti var ve OC yapmak istedim. Sebebi ise 280Hz 1080p monitör kullanıyorum. 280Hz i FPS ve rekabetçi oyunlarda daha iyi hissetmek için gerekiyor. Kaldı ki benim işlemcim 5900X ve 32 GB 3600MHz(OC'siz) RAM'e sahibim. Fakat PUBG'de ara ara 160 FPS'lere düşüyor(en düşük ayarlarda bile) o yüzden OC gerekiyor arkadaşlar. Siz nasıl yaptınız değerleri paylaşabilir misiniz hocam?

Arkadaşlar gerek yok demiş ama bende de 3070 Ti var ve OC yapmak istedim. Sebebi ise 280Hz 1080p monitör kullanıyorum. 280Hz i FPS ve rekabetçi oyunlarda daha iyi hissetmek için gerekiyor. Kaldı ki benim işlemcim 5900X ve 32 GB 3600MHz(OC'siz) RAM'e sahibim. Fakat PUBG'de ara ara 160 FPS'lere düşüyor(en düşük ayarlarda bile) o yüzden OC gerekiyor arkadaşlar. Siz nasıl yaptınız değerleri paylaşabilir misiniz hocam?
Hocam memory clock'u 500, core clock'u 120 yaptım. RDR 2'de 10 FPS civarı arttı. Power limiti de en sona aldım.

Hocam Memory Clock'u 500, Core Clock'u 120 yaptım. RDR 2'de 10 FPS civarı arttı. Power limiti de en sona aldım.

Herhangi bir sorun yaşadın mı hocam? Sıcaklı değerleri çok artmamıştır diye tahmin ediyorum. MSI Afterburner kumbustordan mı denedin? Son olarak hangi 3070 Ti modeline sahipsin? Bende ASUS ROG STRIX OC 8 GB 3070 Ti mevcut. Cevaplar için şimdiden teşekkür ederim.

Herhangi bir sorun yaşadın mı hocam? Sıcaklı değerleri çok artmamıştır diye tahmin ediyorum. MSI Afterburner kumbustordan mı denedin? Son olarak hangi 3070 Ti modeline sahipsin? Bende ASUS ROG STRIX OC 8 GB 3070 Ti mevcut. Cevaplar için şimdiden teşekkür ederim.
Kumbostordan denemedim hocam. İçgüdüsel olarak arttırdım. :) Herhangi bir sorun yaşamadım. Zotac RTX 3070 Ti AMP Holo kullanıyorum, sıcaklık 1 derece arttı.

Kumbostordan denemedim hocam. İçgüdüsel olarak arttırdım. :) herhangi bir sorun yaşamadım. Zotac RTX 3070 Ti AMP holo kullanıyorum, sıcaklık 1 derece arttı.

O da güzelmiş :D ben ASUS'un GPU Tweak II programı var oradan yapmıştım. Ama daha fazla performans istiyorsan MSI Afterburner kumbustorda test yaparak dene. Buna ilişkin videolar YouTube'da Türkçe olarak da mevcut.

Yeni konular

Geri
Yukarı