Çözüldü 3070 Valorant'ta ani FPS düşüşleri

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

axerao

Femtopat
Daha fazla  
Selam öncelikle sistemim böyledir;
-ASUS TUF Z490 anakart
-Intel i9 10900K işlemci + sıvı soğutma
-2*8 2133MHz RAM
-850Gold Power
-Samsung 1 TB 970 EVO

Sistemim bu şekildedir, XTU testi yaptığımda Power throttle oluyor Valorant oynarken ya da başka oyunlarda ani FPS düşüşleri yaşıyorum Valorant'ta fightlarda 300'den 180FPS'lere kadar ani düşüşler yaşıyorum. RAM değiştirmeyi MHz'ini yükseltmeyi bu yüzden olduğunu düşünüyorum fakat benden bilgili insanlar vardır forumda son güncellemelerle de oynadım, en stabil güncellemeleri indirip de oynadım fakat FPS'de hiçbir değişiklik olmadı. Sıcaklık değerlerime baktığımda sıcaklığım çok artmıyor. Bilgisayarı nihai performans modunda çalıştıyorum. Ve performans veren ayarların çoğu açık.

Son düzenleme:
Çözüm
Hem 4000mhz 8*2 ram aldım hem de bios bozulmuş sanırım ilk sürüme almış kendini bios güncellemesi yaptım şu an fpsim en az 100 arttı teşekkürler cevaplar için.
-ASUS TUF Z490 anakart.
-Intel i9 10900K işlemci + sıvı soğutma.
-2*8 2133MHz RAM.
-850Gold Power.
-Samsung 1 TB 970 EVO

Sistemim bu şekildedir, XTU testi yaptığımda Power throttle oluyor Valorant oynarken ya da başka oyunlarda ani FPS düşüşleri yaşıyorum Valorant'ta fightlarda 300'den 180FPS'lere kadar ani düşler yaşıyorum. RAM değiştirmeyi MHz'ini yükseltmeyi bu yüzden olduğunu düşünüyorum fakat benden bilgili insanlar vardır forumda son güncellemelerle de oynadım, en stabil güncellemeleri indirip de oynadım fakat FPS'de hiçbir değişiklik olmadı. Sıcaklık değerlerime baktığımda sıcaklığım çok artmıyor. Bilgisayarı nihai performans modunda çalıştıyorum. Ve performans veren ayarların çoğu açık.

Ekranınız kaç Hz?

Son düzenleyen: Moderatör:
-ASUS TUF Z490 anakart.
-Intel i9 10900K işlemci + sıvı soğutma.
-2*8 2133MHz RAM.
-850Gold Power.
-Samsung 1 TB 970 EVO

Sistemim bu şekildedir, XTU testi yaptığımda Power throttle oluyor Valorant oynarken ya da başka oyunlarda ani FPS düşüşleri yaşıyorum Valorant'ta fightlarda 300'den 180FPS'lere kadar ani düşler yaşıyorum. RAM değiştirmeyi MHz'ini yükseltmeyi bu yüzden olduğunu düşünüyorum fakat benden bilgili insanlar vardır forumda son güncellemelerle de oynadım, en stabil güncellemeleri indirip de oynadım fakat FPS'de hiçbir değişiklik olmadı. Sıcaklık değerlerime baktığımda sıcaklığım çok artmıyor. Bilgisayarı nihai performans modunda çalıştıyorum. Ve performans veren ayarların çoğu açık.

Temiz sistem kurulumu gerçekleştirdiniz mi hocam?

Son düzenleyen: Moderatör:
G-SYNC kapalı, görev yöneticinden de anormal olan herşey kapalı temiz kurulum yaptığım için zaten uygulama vs yok ekstra çalışan hizmetlerin bazılarını da kapattım hava durumu vs gibi.

Geri
Yukarı