3070 vs 4060 Ti vs 6750 XT

Bütçe
30000
Neden düşünmüyorsun 8 GB'lığı? Yoksa sen de her konu altına hiçbir şey bilmeden 8 GB VRAM yetmez diyenlerden misin? 16 olanı alınmaz zaten onu söyleyeyim forumda konuları var araştırabilirsin.

Fg skandalından sonra NVIDIA'dan biraz soğudum. İleride 5000 serisi çıkınca 4000 serisine olan desteğin kesilip kesilmeyeceği muallakta.

2. el şans işi falan değil ama sen bilirsin. Sarı sitede Param Güvende diye bir hizmet var zaten sadece alıcıyı koruyor. Ayrıca bu forumun veya turuncu forumun 2. elinde referanslı üyelerden alabilirsin. Sıfır olarak 2 kart atıyorum bunlar en mantıklı olanlar.

@Hurma Adam

Bu karta ne dersiniz?

Hayır alınmaz bu fiyata önceki jenerasyon kart sadece 2. elden alınabilir. Benim verdiğim 7700XT zaten aynı güçte bu kartla hatta bir tık daha güçlü ve en son jenerasyon sonuçta.
@Hurma Adam.

Neden düşünmüyorsun 8GB'lığı? Yoksa sen de her konu altına hiçbir şey bilmeden 8GB VRAM yetmez diyenlerden misin? 16 olanı alınmaz zaten onu söyleyeyim forumda konuları var araştırabilirsin.
8GB VRAM yetmez.

Ayrıca 6800XT çok güç harcar 7700XT alın daha tasarruflu, benim için sorun yok derseniz bilemem ama genede yeni nesil öneririm.

Son düzenleme:
Merhaba, başlıkta da belirttiğim üzere ekran kartı seçimi konusunda ikilemde kaldım.

2K Ultra ayarlarda beni üzmeyecek, hikayeli oyunlar en azından 60 FPS sabit oynatabilecek bir kart arıyorum. Normalde güncel olan iyidir mantığı ile 4060 Ti'a yöneldim lakin hem 3070'in fiyat ve kas gücü hem de NVIDIA'nın fg skandalından ötürü ekran kartında'da AMD'ye bir şans vermek istiyorum fakat videolar vs izlememe rağmen yine de kararsız kaldım. Aşağıdaki dört karttan hangisini önerirsiniz?

RTX 4060 Ti.
RTX 3070.
RX 6750 XT.
RX 6800 XT.

Edit: 7700 XT yide ekledim listeye.

Bütçeniz 30 k sanırım MSI NVIDIA GeForce RTX 4070 Ti Ventus 3X OC 12 GB GDDR6X 192 Bit Ekran Kartı Fiyatları ve Özellikleri

Hayır alınmaz bu fiyata önceki jenerasyon kart sadece 2. elden alınabilir. Benim verdiğim 7700XT zaten aynı güçte bu kartla hatta bir tık daha güçlü ve en son jenerasyon sonuçta.
@Hurma Adam.

O zaman 7700 bakayım, peki 2 fanlı model ile 3 fanlı modeller arasında soğutma farkı ne kadar olur? Şanlıurfa'da yaşıyorum yazları biraz sıcak oluyor :D

Toplam kasa için bütçem 30-35 civarı başlığa yanlış yazmışım.

Geri
Yukarı