3070 vs 6800XT

Şuan elimde 144hz 1080p monitör var darboğaz falan olur mu bu haliyle alınabilir mi
Sanırım arkadaşınız 2014 de kalmış FX serisi işlemci ve R9 serisi ekran kartlarında o sorun vardı ve çözüleli yıllar geçti
Onda 580 vardı
Saf güç dersen 6800XT dersen ben oyun oynayacağım DLSS açacağım RTX 3070.
Ben oyun oynayacağım ama FPS degeleri daha yüksek zaten uzun vadede sorun çıkarır mı 6800xt

Dosya Ekleri

• Screenshot_2021-03-21-20-06-58-439_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_2021-03-21-20-06-58-439_com.android.chrome.jpg
    52,2 KB · Görüntüleme: 29
Merhaba, hazır toplu sistem almak istiyorum parça değiştirilebilenlerden ancak kararsız kaldım, 3070 ya da 6800XT almakta. AMD kartlı sistem hem biraz daha ucuz hem de FPS değerleri daha yüksek ama bir arkadasim AMD kullanıcısı ısrarla AMD alma ileride çok ısınır. Daha kısa ömürlü olur diyor. Benim için 4 sene su kadar mi bu kasar mi dusunmeden kullanmak ve sıcaklık sıkıntı yaratmaması önemli. Tercihimi hangisinden yana yapmalıyım?
3070 stock bitmeden alabilirsem Palit gamerock, RX de ASUS TUF.

İkisinin de kartını kullandım cevap çok basit! Yeni nesil kartlarda yıpranma payı oldukça düşük o konuda ama tabii ki başı NVIDIA çekiyor özellikle DLSS ve RT özellikleriyle AMD kartlardan çok daha performanslı neredeyse %60-80 FPS farkı var.

RT ve DLSS odaklı gerçekçiliğe önem veren birisiyseniz RTX 3000 serisi.
RT ve DLSS olmadan oyunlarda çok daha yüksek FPS değerleri bekleyen birisiyseniz RX 6000 serisi.

Palit 3080 kullanıcısıyım.

İkisinin de kartını kullandım cevap çok basit! Yeni nesil kartlarda yıpranma payı oldukça düşük o konuda ama tabii ki başı NVIDIA çekiyor özellikle DLSS ve RT özellikleriyle AMD kartlardan çok daha performanslı neredeyse %60-80 FPS farkı var.

RT ve DLSS odaklı gerçekçiliğe önem veren birisiyseniz RTX 3000 serisi.
RT ve DLSS olmadan oyunlarda çok daha yüksek FPS değerleri bekleyen birisiyseniz RX 6000 serisi.

Palit 3080 kullanıcısıyım.
Ben daha çok r6 cs bf gibi oyunlarla vakit geçiriyorum 3080li sistemi aynı fiyata alabilirsem onu alırım ama şuan o zaman 6800xt alacagim sanırım teşekkür ederim

Ben daha çok R6 CS BF gibi oyunlarla vakit geçiriyorum 3080'li sistemi aynı fiyata alabilirsem onu alırım ama şu an o zaman 6800XT alacagim sanırım teşekkür ederim.

Hikayeli oyunlardan çok Online FPS oyunları oynuyorsunuz galiba bence 6800XT alın geçin.

Hikayeli oyun olsaydı RTX3070 alın derdim çünkü görsellik önemli orada.

Hikaye neredeyse hiç oynamam attığım gorseldeki anakart işlemci ekran kartı iyi mi peki psuyu 1000w yapacağım alirken

Geri
Yukarı