3070 yurt içi ve yurt dışı fiyat farkları

Hepsiburada bir şey yapamaz adam isterse 50kdan satar.

Burası en saçma kısmı işte bence bir fiyat algoritması olmalı.

Kankalar salın artık bu Türkiye'de mi vergi var. Genelde yurt dışı PC parçalarının fiyatları Türkiye'ye yakın.

Aynı olan tarafını ben göremiyorum nedense kankam. Bana söyler misin yurt dışı fiyatları bu kart için 12K nereye yakın?

Vatan'dan 3060 Ti alacağım MSI halen stok yok çok yakında diyor fakat uzun süredir takip ediyorum, fiyat 5600'dü günden güne artırıyorlar şu an güncel 6400 oldu. Soru kısmında sordum fakat yayınlamadılar.
Hocam ticaret bu isteyen istediği fiyata koyar. Bu yüzden ismi serbest piyasa bu sistemi siz değil tüm ülke yakınsa gene değiştiremez stoklar gelmesini bekleyeceksiniz başka bir yolu yok.
Stoklar ne zaman gelir acaba.

Önümde iki seçenek var birisi 7 k ya ekran kartsız sağlam bir PC alacağım 3060 Ti'a uyacak 3060 stok gelince alıp takacağım mis. Ya da toplu alacağım ileride stok gelince sizce hangisi mantıklı.
Hocam toplu bir şekilde almanız mantıklı olacaktır, APU sistem için özel işlemci seçmeniz gerekecek ve bu ileride pek sağlıklı olmayacak bu yüzden hepsini toplu bir şekilde almanızı öneririm.

Stok yetersizliğinde fırsatçı esnafımızın da gerçek yüzünü görmüş olduk ben bundan sonra Amazon Newegg ve başka olması gerektiği fiyat satan yer dışında bu esnafa para kazandırmayacağım sizde bunu yaparsanız akıllanırlar belki.

Hocam toplu bir şekilde almanız mantıklı olacaktır, APU sistem için özel işlemci seçmeniz gerekecek ve bu ileride pek sağlıklı olmayacak bu yüzden hepsini toplu bir şekilde almanızı öneririm.

Yani benim demek istediğim şu ustam. Ekran kartında şu an stok olmadığı için fiyatlar uçuk. Fakat diğer parçalar normal ücrette 3 4 aya diğer parçaların fiyatları yükselir mi acaba eğer yükselirse ekran kartı harici parçaları şimdi alacağım ekran kartını da stok gelince ve fiyat düşünce alacağım. Eğer aksine ucuzlar derseniz sonra alacağım fakat parçaları ayrı ayrı alıp kendim toplayacağım. O yüzden toplu almak ucuz kılmıyor.

Ryzen 5 5600X
MSI X570 anakart
Corsair 2x8 3600 MHz RAM
Samsung 500 GB 980 Pro
MSI RTX 3060 Ti Gaming X
750 Watt PSU + kasa

Yani benim demek istediğim şu ustam. Ekran kartında şu an stok olmadığı için fiyatlar uçuk. Fakat diğer parçalar normal ücrette 3 4 aya diğer parçaların fiyatları yükselir mi acaba eğer yükselirse ekran kartı harici parçaları şimdi alacağım ekran kartını da stok gelince ve fiyat düşünce alacağım. Eğer aksine ucuzlar derseniz sonra alacağım fakat parçaları ayrı ayrı alıp kendim toplayacağım. O yüzden toplu almak ucuz kılmıyor.

Ryzen 5 5600X
MSI X570 anakart
Corsair 2x8 3600 MHz RAM
Samsung 500 GB 980 Pro
MSI RTX 3060 Ti Gaming X
750 Watt PSU + kasa
Şu şekilde ucuzlar hocam ayarladığınız sistemde gayet güzel şöyle olur RAM'ler SSD felan ucuzlamaz indirimi varken şuan kapın daha sonra sistemi yavaşça birleştirirsiniz ekran kartı için beklemenizi tavsiye ederim.

Geri
Yukarı