3070S ile oyunlarda istenilen performans alınamıyor

VojiVoja

Femtopat
Daha fazla  
Geçen hafta 3070S satın aldım fakat hiçbir oyunda istediğim FPS değerlerine ulaşamıyor. Apex oynarken 140-180 FPS Low ayarlarda alıyorum. Videoda görüldüğü üzere Low ayarlarda ortalama FPS 285 civarı fakat bende çok daha düşük. Bugün Escape of Tarkov'da denedim aynı şekilde düşük FPS alıyorum, ekran kartı kullanımı %30-40 arasında geziyor. Ne yapmam gerekiyor acaba? Ekran kartı sadece Rainbow6'de tam yüke girdi şimdiye kadar. Sıcaklık işine gelirsek GPU ve CPU 60-70 geçmiyor.

Sistem:

144Hz monitör.

Z490 MSI MEG.

3070S.

i9 10900K.

MSI 750W +80Gold

16 GB RAM dominator 8x2 3200MHz.

Msi 3070 Suprim yanlışlık olmuş. @LightSynapse Xmp açık Dsr denedim fark olmuyor.
3070S daha çıkmadı 3070 tir o. Hocam hangi çözünürlükte oynuyorsunuz? O kartım hakkı 2K'dır. Bir de ayarları yükseltip deneyin
ayarlar yüksekte bile %99 göremedim ki benim derdim lowda almak aynı kart aynı işlemci ile %99 kullanabiliyorlar lowda bir türlü yapamadık.

Geçen hafta 3070S satın aldım fakat hiçbir oyunda istediğim FPS değerlerine ulaşamıyor. Apex oynarken 140-180 FPS Low ayarlarda alıyorum. Videoda görüldüğü üzere Low ayarlarda ortalama FPS 285 civarı fakat bende çok daha düşük. Bugün Escape of Tarkov'da denedim aynı şekilde düşük FPS alıyorum, ekran kartı kullanımı %30-40 arasında geziyor. Ne yapmam gerekiyor acaba? Ekran kartı sadece Rainbow6'de tam yüke girdi şimdiye kadar. Sıcaklık işine gelirsek GPU ve CPU 60-70 geçmiyor.

Sistem:

144Hz monitör.

Z490 MSI MEG.

3070S.

i9 10900K.

MSI 750W +80Gold

FPS oyununda denermisiniz ? Valorant cs gibi. Apexde şuan sıkıntı olabilir.

Sistem:

144Hz monitör.

Z490 MSI MEG.

3070S.

i9 10900K.

MSI 750W +80Gold

Birde hocam oyun içi ne kadar ram harcıyor izlediğiniz videoda ram ne kadar harcanıyor ikisini eşite getirip test yapın testlerin çoğu yalan olabilir.

MSI Afterburner ile oyun içi değerleri atabilir misiniz, buradan da bir sonuç bulamazsam bu konu beni aşar. Hem low ayarlarda hem ultrada olursa iyi olabilir aradaki farkı daha iyi anlarız.
https://i.hizliresim.com/y1ewmE.png Low ayarlar
resim_2021-03-29_125808 - Hızlı Resim Ultra Sıkıntıda tam olarak bu başkaları lowda %90-%99 çalıştırabilirken ben yapamıyorum nasıl yapıldığınıda bulamadım.
FPS oyununda denermisiniz ? Valorant cs gibi. Apexde şuan sıkıntı olabilir.

Birde hocam oyun içi ne kadar ram harcıyor izlediğiniz videoda ram ne kadar harcanıyor ikisini eşite getirip test yapın testlerin çoğu yalan olabilir.
Denedim sadece Rainbow6 de %99 kullanıyor diğer oyunlarda apex gibi en kötüsü escape from tarkov
MSI Afterburner ile oyun içi değerleri atabilir misiniz, buradan da bir sonuç bulamazsam bu konu beni aşar. Hem low ayarlarda hem ultrada olursa iyi olabilir aradaki farkı daha iyi anlarız.
resim_2021-03-29_130817 - Hızlı Resim low ayarlar

resim_2021-03-29_131015 - Hızlı Resim ultra ayarlar

Escape from tarkov en kötü kullanım bunda sıkıntılı bi oyun zaten ama kullansa kartı vericek fps kartı kullandırttıramıyorum bi türlü oyunlarda lowda. Başkaları nasıl başarmış bulamadım

Aynı sorunu ben de
Valorant oyununda yaşıyorum nedenini bulamadım benden daha bilgili hocalarımı etiketlemeyi deneyebilirsiniz, iyi akşamlar. Geforce Experience'dan oyunları optimize etmeyi deneyebilirsiniz.
Teşekkürler yinede Geforce Ex denedim bir işe yaramadı 3070Suprim otomatik düzeldi diye 2sayfa yorum atan arkadaşlardan şimdi ses yok uğrarlarsa sorunumuza çözüm olurlar belki :)

Yeni konular

Geri
Yukarı