3080 Ti sıcaklık değerleri normal midir?

• Konuyu başlatan EFO
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 27
  • Görüntüleme 2B
Afterburner üzerinden %100 fan yapsanız. Mesela 70-75 e gelince fanlar fullese kendini. Belki yardımı olur.

Selam arkadaşlar, MSI RTX 3080 Ti Ventus modeline sahibim, kasam ve havalandırmalarım iyi diye düşünüyorum ancak 2K Ultra grafik oyunlarda 80 -82 derece gibi sıcaklıklarda calısıyor normal ayarlarda 78 derece gibi calısıyor. Masaüstünde boşta 45 50 derece arası calısıyor bu durum normal mi? 80 derece üstü calısmalar sorun cıkarır mı uzun vade de?
Bende msi rtx 3080 ti suprim x kullanıyorum. Corsair 5000x kasa ile. 2k ultra ve extrem ayarlı oyunlarda Bendede sıcaklıklar 75-80 arası geziniyor. Yani senin sıcaklık değerlerin gayet normal..

Kartta OC işlemi var mıydı? Bazı oyunlar gereksiz yük bindiriyor sisteme farklı oyunlarda denediniz mi?

O kartlar o sıcaklıklara ulaşmamalı daha stabil değerler alsan 30-65 arası çok daha iyi olur camı çıkarıp deneyebilirsin.
Dediğin o sıcaklıklar hayal. 3080 ti vede ultra ayarlar. Mümkün değil 30-65 arası. Ha belki oyunlarda 2k ultra değilde higt filan yada 1080 p ultra oynarsa, ve fps 60-80 arası dengelerse o zaman 60-65 derecelerde olabilir.

Bende MSI RTX 3080 Ti Suprim X kullanıyorum. Corsair 5000X kasa ile. 2K Ultra ve extrem ayarlı oyunlarda bende de sıcaklıklar 75-80 arası geziniyor. Yani senin sıcaklık değerlerin gayet normal.

Anladım ama keske 77 75 falan yakalayabilseydim.

Kartta OC işlemi var mıydı? Bazı oyunlar gereksiz yük bindiriyor sisteme farklı oyunlarda denediniz mi?

Hayır hiç yapmadım. Yüksek kaliteli oyunlarda 80 82 normal oyunlarda 75 73 arası geziyor

Yeni konular

Geri
Yukarı