3080 Ti'li sisteme kasa önerisi

Filtreleyince çıkıyor, nasıl bulamadın anlamadım ama attığım iki kasada güzeldir. Sadece filte yapıp atmadık bütçedeki iyi kasaları attık. Yoksa tonla kasa var.

Ben zaten 5000D hayranı olarak kardeşi 4000D'yi daha çok seviyorum ama diğer kasada güzel. 100 lira var arada zaten bütçeni aşıyor biraz.

RAM i ilk etapta 16 GB a düşürüp kasa ve sıvı soğutucu da kaliteli bileşenler almanı tavsiye ederim.
Corsair 275R Airflow işini görür.
Önde, üstte mıknatıslı hava filtreleri var. Hava akışı güzel.
Kasa içi geniş.
Corsair 240 mm sıvı soğutma da daha mantıklı olur.
Dostum sistemi topladım kısma şansım yok rami.Sıvı soğutucum kötü mü ?
Corsair 4000D'de iki fan varmış az geldi bana sıkıntı olmaz mı ?

Dostum sistemi topladım kısma şansım yok RAM'i. Sıvı soğutucum kötü mü?
Corsair 4000D'de iki fan varmış az geldi bana sıkıntı olmaz mı?

Sıvı soğutucunuz 5800X için yetersiz kalabilir belki. Kasa konusunda ilk attığım kasanın önünde üç fan var birini egzoz şeklinde arkaya taksanız önde 2 arkada da 1 egzoz fanınız oluyor. Ya da Corsair 4000D airflow için ekstradan fan alabilirsiniz o bütçe var ise.

Dostum sistemi topladım kısma şansım yok rami.Sıvı soğutucum kötü mü ?
Corsair 4000D'de iki fan varmış az geldi bana sıkıntı olmaz mı ?
Fanı sonradan eklersin.
Ben 275R yazmıştım onda da 3 fan var. Fakat 4000D kullanmadım. Daha genişse onu tercih et.
Dediğim gibi fan eklenir.
Daha kaliteli bir sıvı soğutucu daha iyi olur.
İşlemcin kuvvetli çünkü.
1 yıl sonra pompa sesi veya sıvı sızması rahatsız edebilir.
İlla sıvı soğutma da almak zorunda değilsin kule tipi soğutucu da alabilirsin.
Ama o işlemciye kaliteli bir soğutucu şart.

Yani kullanıp çok beğenenler var mı yoksa sadece fiyat filtresi yapıp mı attınız tam 800 TL'lik. :D
4000D airflow iyi kasa. Kablolama, destek, kalite olarak gayet iyi. 2 fan biraz az, o yüzden fan eklemen iyi olur diye yazdım. Ama fan ekleyemem veya RGB seviyorum vs dersen Bu olabilir.

Fanı sonradan eklersin.
Ben 275R yazmıştım onda da 3 fan var. Fakat 4000D kullanmadım. Daha genişse onu tercih et.
Dediğim gibi fan eklenir.
Daha kaliteli bir sıvı soğutucu daha iyi olur.
İşlemcin kuvvetli çünkü.
1 yıl sonra pompa sesi veya sıvı sızması rahatsız edebilir.
İlla sıvı soğutma da almak zorunda değilsin kule tipi soğutucu da alabilirsin.
Ama o işlemciye kaliteli bir soğutucu şart.
Dostum oyunları 4k oynayacağım için işlemci %50 yüklü falan oluyor maksimum çok ısıncağını sanmıyorum o yüzden.Ayrıca o yazdıklarımın hepsini satın aldım değistiremem

Dostum oyunları 4K oynayacağım için işlemci %50 yüklü falan oluyor maksimum çok ısıncağını sanmıyorum o yüzden. Ayrıca o yazdıklarımın hepsini satın aldım değistiremem.

Eğer zaman varsa sıvı soğutmayı iade edin derim işlemcinize yeteceğini sanmıyorum.

Geri
Yukarı