3080 ve R7 5800X ile düşük FPS

Mustafa erk

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba öncelikli. Benim sıkıntım şu. Öncelikele sistemimi yazayım.

ASUS ROG STRIX RTX 3080 ekran kartı.
Ryzen 7 5800X işlemci.
ASUS ROG Hero Wi-Fi anakart.
32 GB RAM'im var.
Öğrenmek istediğiniz başka bir şey varsa sormaktan çekinmeyin elimden geldiğince yazmaya çalışcağım.

Şimdi sorunumu yazayım: Ben oynadığım oyunlarda ve özelikle Valorant'ta düşük FPS alıyorum. Şöyle düşük FPS, izlediğim yayaıncılar olsun, videolar olsun, arkadaşlarım dedikleri şeylere göre, ben 500e yakın bir FPS almam lazımken ben 100-160 arası alıyorum. Sebebi ne bir türlü çözemedim. Bu durumu düzeltmemde bana yardım eder misiniz?

Ryzen 7 5800X işlemci.
32 GB RAM'im var.
Öğrenmek istediğiniz başka bir şey varsa sormaktan çekinmeyin elimden geldiğince yazmaya çalışcağım.

Şimdi sorunumu yazayım: Ben oynadığım oyunlarda ve özelikle Valorant'ta düşük FPS alıyorum. Şöyle düşük FPS, izlediğim yayaıncılar olsun, videolar olsun, arkadaşlarım dedikleri şeylere göre, ben 500e yakın bir FPS almam lazımken ben 100-160 arası alıyorum. Sebebi ne bir türlü çözemedim. Bu durumu düzeltmemde bana yardım eder misiniz?

Hocam hangi çözünürlükte ve hangi ayarlarda oynuyorsunuz oyunu?

Ryzen 7 5800X işlemci.
32 GB RAM'im var.

Laptopmu kullanıyorsunuz acaba kullanmıyorsanız sürücülerinizi NVIDIA'nın sitesinden güncelleştirin bunu bilgisayarın tüm sistem bileşimlerinede yapın laptop kullanıyorsanız muhtemelen oyunu RTX 3090 da çalıştırmıyordur.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam hangi çözünürlükte ve hangi ayarlarda oynuyorsunuz oyunu?
En düşük ayarlar da ve 1920-1080 165hz çözünürlükte oynuyorum
Asus Tuf Gaming VG1A 27' 165hz
Sürücüler güncel mi? Arkada bilgisayarı zorlayan başka bir şey çalışıyor mu?
Sürücüler güncel arkada oyun oynarken sadece discord açık onun dışında baika bir şey açık değil

Geri
Yukarı