R7 5800X RTX 3080 Valorant düşük FPS

Mustafa erk

Femtopat
Daha fazla  
Sistemim belirtiğim şekilde. ben dün Valorant oynarken 200-300 FPS alırken şimdi ise 120-160 arası alıyorum. Arkdaşımın hesabına geçtim diye mi diye düşündüm ama kendi hesabımda da yine 12-160 FPS arası aldım. Sebebi nedir? Beni bu durumu düzeltebilecek şekilde yönlendirebilirseniz çok mutlu olurum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Oyunda genel bir sıkıntı var galiba. Bundan birkaç ay önce yüksek ayarlarda çok akıcı şekilde oynarken şu an 15-65 FPS ortalama 45 FPS ile oynatıyor. Çatışma esnasında vay halime :) . Sistem özelliklerim i7 7700HQ, 16 GB RAM DDR4, GTX1050 Ti. Destek ekibinde yazdım. Dediklerini yaptım bir nebze sorunum çözüldü. Gears 5 oynarken sistem kasmıyor Valorant da kasıyor.

Sisteminizi tam olarak yazarsanız daha rahat yardımcı olabiliriz. Ekran kartı sürücülerinizi gün

İki aralık da çok az. Daha yüksek almanız gerekiyor. Bu kadar veriyle nedenini tahmin edemiyorum.
biostan XMP'yi açmayı dene. internette her anakart için yapılışının anlatıldığı videolar var.
çift kanal kaç gb olduğunu hatırlamıyorum ama ya 16gb ya da 32gb

Güncelli hepsi
Windows güç ayarlarından yüksek performans açık olmalı.
Chipset sürücüleriniz güncel değilse güncelleyin.
Ekran kartı sürücüleriniz de aynı şekilde.
RAM'in kaç GB ve tek kanal mı yoksa çift kanal mı? Ve grafik ayarları sıfırlanmış mı kontrol eder misin?
HDMI ya da DP kablosunu ekran kartına taktığına emin ol ya da driverleri güncelle.
Bu sistemle 200-300 FPS zaten anormal 120-160 değil 500-600 alması lazım.
Sisteminizi tam olarak yazarsanız daha rahat yardımcı olabiliriz. Ekran kartı sürücülerinizi güncelleyin.
tamamdır hepinize teşekkür ederim araştırmalarıma göre diğer ryzen 5 gibi işlemcilere daha çok önem verilmiş fps artırma amacından o yüzden oyun kaynaklı diyebiliriz. Ama ben yinede sizin dediklerinizi deniyeceğim. benim bu ilk pcim olduğu i,çin pek fazla bir şey bilmiyorum ama burdan sanırsam pc ile alakalı bir şeyler öğrenebilceğim teşekkür ederim

Yeni konular

Geri
Yukarı