31.5" 60Hz vs 27" 144Hz

erdemst17

Megapat
Makaleler
1
Yer
Asylum
Bir monitör alacağım fakat hala karar veremedim. İlk önce şunu söylemeliyim bilgisayarım berbat. Sadece arada bir düşük sistem gereksinimli oyunlar oynarım(CS:GO). Fakat ileride sistem yükseltmeyi de düşünüyorum. Yakında monitör + PS4 almayı düşünüyorum. O yüzden bu monitörü almayı düşündüm fakat fiyatı da artınca(1500TL idi geçen şimdi 1700 olmuş) bende başka monitörlere bakabilirim belki dedim ve bu monitörü buldum.

Şimdi monitör ile yatağımın başındaki mesafe 2 metre. Ben PS4'ü alıp yatağımın başında oynayacağım. Fakat 27" küçük mü olur yoksa 31.5" ideal mi olur hiçbir fikrim yok. 31.5" ve 60Hz özelliklere sahip monitörün fiyatı bana yüksek geldi. 27" 144Hz'de alınabilir gibi geliyor fakat PS4 alacağımdan ve yaklaşık 6-7 ay bilgisayarıma düzgün bir yükseltme yapamayacağımdan 144Hz'in bir anlamı kalmıyor. Fakat ileride de kullanabilirim. Kafam çok karışık :(

1.ci sorum: 27" ile 31.5" arasında devasa bir fark var mı? 2 metre mesafeye 27" yeter mi?
2.ci sorum: Attığım 2 monitör arasındaki 200TL fiyat farkına değer mi?

Yardım edebilirseniz sevinirim.
@Samotne Ciasteczka @SkyRose.

1. si PS4 alma yeni yılın %30 KDV indirimi ile Xbox Series S öneririm 2.si ise kesinlike ViewSonic olanı al ama illa PS4 alacağım derseniz PS4 maksimum 60Hz destekliyor ama benim dediğim geleceğe yatırım olur yeni bir PC ya da konsol alırsanız rahat rahat akarsınız şahsen ben 75Hz kullandım 144Hz geçince devrim yaşamış gibi oldum

PS4 zaten 60 FPS civarı alıyor. Ama ileri zamanda ne yapacağınız da önemli.

PS4 Slim 30FPS veriyor.

1. si PS4 alma yeni yılın %30 KDV indirimi ile Xbox Series S öneririm 2.si ise kesinlike ViewSonic olanı al ama illa PS4 alacağım derseniz PS4 maksimum 60Hz destekliyor ama benim dediğim geleceğe yatırım olur yeni bir PC ya da konsol alırsanız rahat rahat akarsınız şahsen ben 75Hz kullandım 144Hz geçince devrim yaşamış gibi oldum.

Hocam zaten 2.ci el alacağım. Normalde yurtdışından Xbox Series S getirttirecektim fakat ne bahtsızlığım varsa 32" televizyonum bozuldu. O yüzden PS4 Slim alacağım.

27" 144Hz'de alınabilir gibi geliyor fakat PS4 alacağımdan ve yaklaşık 6-7 ay bilgisayarıma düzgün bir yükseltme yapamayacağımdan 144Hz'in bir anlamı kalmıyor. Fakat ileride de kullanabilirim. Kafam çok karışık :(

1.ci sorum: 27" ile 31.5" arasında devasa bir fark var mı? 2 metre mesafeye 27" yeter mi?
2.ci sorum: Attığım 2 monitör arasındaki 200TL fiyat farkına değer mi?

'144 Hz mantıklı olmaz' diye düşünmüzsünüz ama 60 Hz ise en kötüsü olur. Ayrıca 144 Hz'lik monitör FreeSync desteğine sahip. Hem AMD hem de NVIDIA kartlar için avantaj olur ve yakından yani masadan oynayacaksanız 31.5" monitör büyük gelir. İsterseniz volkan oyun Kuvvetleri'nin videolarına göz atabilirsiniz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Son düzenleyen: Moderatör:
'144 heartz mantıklı olmaz' diye düşünmüzsünüz ama 60 heartz ise en kötüsü olur. Ayrıca 144 Heartz'lik monitör FreeSync desteğine sahip hem AMD hem de NVIDIA kartlar için avantaj olur ve yakından yani masadan oynayacaksanız 31.5" monitör büyük gelir. İsterseniz volkan oyun Kuvvetleri'nin videolarına göz atabilirsiniz.

PS4 için mantıksız. Arkadaş PC alacaksa ileride 144Hz en mantıklısı tabii.

2 metre için 27" küçük gelecektir diye tahmin ediyorum.

Bu yüzden Samsung alınabilir. Ama bu civarlarda IPS veya renk gamutu daha yüksek bir VA alınabilir.

Bkz. renk gamutları yüksek VA.

Tabii IPS'i karanlık ortamlar için önermem.
VA'ların ontrast oranı yüksek olduğundan siyah sahnelerde çok daha iyi performans verecektir ve bu karanlık ortamda çok daha fazla göze batar.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı