3100 TL - PC Toplama

SeanHoca

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba.

Son zamanlarda çıkan oyunları oynayamadığımdan dolayı artık yeni bir PC toplama zamanı geldiğini düşündüm.
Şuana kadarki ilk PC toplamam olacağından dolayı herhangi Rehber'e falan bakmadan bilen kişilere sorayım dedim.

Bütçem 3100 TL (maksimum).
Kasa ve içi + Monitör olarak önericek kişilere şimdiden teşekkürler.

EDIT: Direk Vatan'dan konuşup alacağımdan dolayı farklı sitelerden vermezseniz sevinirim. :)

EDIT 2: Vatan'dan konuşup derken sistemi söyleyip toplatacam anlamında demiştim. Yanlış anlamayın. :D

Son düzenleme:
Vatan'a gidip burda söylenenlerden farklı bir sistem alma. Vatan'a giren 3-4 yıllık kullanılacak sistem tavsiyeleri yerine Vatan'daki yetkilelerin yaptığı sistemi alarak 1-2 yıl kullanabiliyorlar. Sen bu hataya düşme. Burda paylaşılan parçaları iste toplasınlar.

Vatan'a gidip burda söylenenlerden farklı bir sistem alma. Vatan'a giren 3-4 yıllık kullanılacak sistem tavsiyeleri yerine Vatan'daki yetkilelerin yaptığı sistemi alarak 1-2 yıl kullanabiliyorlar. Sen bu hataya düşme. Burda paylaşılan parçaları iste toplasınlar.

Konuyu açmadan önce az biraz araştırmıştım zaten hocam.
Öyle bir hataya düşmem. Tavsiyelerinizi bekliyorum. :)

Adsız.png

Sonradan SSD upgrade yaparak performanslı bir sistem elde edebilirsiniz.

SSD: Kingston HyperX Savage 120GB SSD Disk SHSS37A/120G tavsiye ederim.

bizdehesapli.com (monitör):
BENQ RL2240HE 21,5" 1ms LED Full HD Monitör (Sarı) - BizdeHesapli.Com
VATAN (Sistem)
Intel Core i5 6400 Soket 1151 2.7GHz 6MB Önbellek 14nm İşlemci
MSI B150M BAZOOKA Intel B150 Soket 1151 DDR4 2133MHz USB3.1 Anakart
CORSAIR 8GB Vengeance Kırmızı DDR4 2400MHz CL14 Sıngle Ram
WD 3.5" 1TB Caviar Blue SATA 3.0 7200Rpm 64MB Cache Harddisk
COOLER MASTER RC-K350 600W MidT ATX PENCERELİ SİYAH KASA
Sapphire R9 380X NITRO 4GB GDDR5 256Bit AMD Radeon DX12 Ekran Kartı
DDR4 Skylake Sapphire R9 380X 4GB 600W sistem sadece monitör bizdehesapli.com'dan. Nedeni 150TL kazık yemek istemediğinizi düşünüyorum :) R9 380 ve GTX 960'dan güçlü bir ekran kartı koydum. R9 380X. 1000TL şu an. Sistem toplam 3350 TL. 3100TL'ye düşmek istiyorsanız anakartı veya ekran kartını değiştirebilirsiniz :)
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

@1Game1Gamer Sapphire alıp da ses yüzünden rahatsız olmak istemiyorsan, sisteminde ASUS Strix modelini tercih etmelisin. Ayrıca teknoloji, uygulama ve yazılım desteğinden dolayı NVIDIA taraftarıyım.
Kendisi çok iyi bilir :) Sapphire şu an gayet iyi. Çok değişti ve yeni modellerde 70 dereceyi geçmiyor. Genellikle yükte 60-65 derece. Asus da aynen bu şekilde çalışıyor.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı