3100 TL Sistem Toplama

zürea

Hectopat
Arkadaşlar donanım arşivi v3.5'i almayı düşünüyorum. Sizce anakartı 4 slotlumu almalıyım yoksa normalde takılı olan 2 slotlu anakarta 1X16 takmalı mıyım? Performansta bir sıkıntı yaşar mıyım? Bir de 550 600 Watt PSU'ya sahip kasalar vardı onları seçmeli miyim yoksa normal kasadaki PSU yeterli olur mu? Veya hiçbirine para harcamayıp işlemciyi 2600 mü yapmalıyım? Veya diğer seçenek 3000-3100 TL arasına daha iyi bir sistem toplayabilir miyim? Pek anlamıyorum kafam çok karıştı yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
RAM 2x8 alın ve 4 Slotlu Anakartı tercih edin. R5 1600 ve R5 2600 ekran kartı için fazla bile işlemci kalsın. Kasadaki Güç Kaynağı yeterli olur.

Kasayı değiştirme çok iyi ve kasanın içerisindeki PSU da iyi. Bana kalırsa overclock yapmıyacaksan anakart kalsın. Bence R5 2600 olarak yükseltebilirsin ya da RAM sayısını 2 yaparsın. Unutma 8*2 olan RAM daha performanslıdır. ( 16*1 'e göre)

RAM 2x8 alın ve 4 Slotlu Anakartı tercih edin. R5 1600 ve R5 2600 ekran kartı için fazla bile işlemci kalsın. Kasadaki Güç Kaynağı yeterli olur.
Anakartı yükselttim. Peki bu ekran kartı ve işlemci ile her oyunu ultrada oynayabilir miyim? 8 gb ram şimdilik yeterli olur mu? İleride ram takviyesi yapıcam.

Anakartı yükselttim. Peki bu ekran kartı ve işlemci ile her oyunu ultrada oynayabilir miyim? 8 gb ram şimdilik yeterli olur mu? İleride ram takviyesi yapıcam.

Ultra'da her oyunu akıcı bir şekilde oynamazsın, ama high ayarlarda oynarsın. Oyun oynraken 8GB RAM yeter ama arka planda hiçbir uygulama çalışmasın ileride 16GB yap.

Ultra'da her oyunu akıcı bir şekilde oynamazsın, ama high ayarlarda oynarsın. Oyun oynraken 8GB RAM yeter ama arka planda hiçbir uygulama çalışmasın ileride 16GB yap.
Peki şu ram nasıl,
KINGSTON 8GB HyperX Predator 3000MHz CL15 DDR4 Single Kit Bellek
Normal takılı olan ramle bir farkı var mı? CL16 ile yani.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı