32" 1440p 144 Hz monitör önerisi

Xen

Kilopat
Makaleler
1
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Herkese selam,

Halihazırda kullandığım 24 inç Samsung CFG73 monitörümün artık gözüme küçük gelmesi sebebiyle başlıkta yazdığım donanımlara sahip olan bir monitör arayışındayım. ikinci el, sıfır fark etmez ürün temiz olduğu sürece. Bütçe olarak şu an kafamda bir sayı yok, önerilere göre şekillenecek (piyasayı şu an hiç bilmiyorum, iki veya 3 taksitle 8bin civarı diyebiliriz, ancak çok güzel bir ürünse yine de önerin, kendimi zorlamayı düşünebilirim).

Şu anki monitörüm VA panel, memnunum. VA panel önerebilirsiniz. Renklerinden gayet memnunum. Curved olabilir, hatta tercih sebebi bile diyebilirim.

Genelde orta, orta-ışıksız bir odada kullanıyorum, monitör tam pencereye baksa da mat kaplaması ve kalın güneş geçirmeyen perde olması sebebiyle güneşten pek etkilenmiyorum, keza şu anki monitörümü 24. parlaklık ayarıyla kullanıyorum (110-130 nits civarı falan olması lazım).

Hem rekabetçi oyunlarda, hem dizi-filmlerde, hem de hikayeli oyunlarda kullanacağım, yani bir allrounder gerekli bana kısaca. Şu anki monitörümü satıp da alabilirim, kendisini yedek olarak tuta dabilirim.

(ayrıca 32 inç çok büyük gelir demeyin, gittim MediaMarkt'da test ettim, 24'ten 27'ye geçmenin hiçbir anlamı yok, 32 çok iyi benim için)

Hocam 8K bütçeye 32" yok maalesef. Bütçe aşmalısınız. Ya da 27" bakmalısınız.
Dediğim gibi piyasadan haberim yok uzun zamandır takip etmiyorum, siz önerin ben kendimi ona göre şekillendireceğim, 32 olması şart.

Ayrıca dikkat çekmesi adına renkli büyüklü küçüklü yazdığım kısımları sevgili moderatör neden kendi kafasına göre ekleyip çıkarıyor? Eski haline getirin lütfen!

Dediğim gibi piyasadan haberim yok uzun zamandır takip etmiyorum, siz önerin ben kendimi ona göre şekillendireceğim, 32 olması şart.

Ayrıca dikkat çekmesi adına renkli büyüklü küçüklü yazdığım kısımları sevgili moderatör neden kendi kafasına göre ekleyip çıkarıyor? Eski haline getirin lütfen!
En ucuz bu var.

Yeni konular

Geri
Yukarı